Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Tejben, vajban, szerelemben

(On the Milky Road)
Tejben, vajban, szerelemben

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3
Tartalom 4

A Macska-jaj és az Underground rendezőjének új vígjátéka egy apró, háború sújtotta kis faluban játszódik. A helyi tejesember, (Emir Kusturica) nap, mint nap tejet szállít szamarával a frontvonal kellős közepén. Szereti a gondtalan falusi létet, ám élete egy nap fenekestül felfordul, miután megismerkedik egy gyönyörű, titokzatos olasz nővel (Monica Bellucci). Hamarosan kezdetét veszi szenvedélyes, őrült kalandjuk. (ADS Service)

2017. 05. 23. 13:25

Néha nagyon vontatottnak éreztem a filmet. Bár megvannak a maga jellegei amitől leesik a nézőnek ki is csinálta a filmet. Más vonalon mozog a film mint pl. a Macska-jaj, de úgy gondolom amiatt nem tudjuk nagyobbra értékelni ezt az alkotást.

2017. 04. 06. 02:19

Kusturicát nagy mágusnak tartom, de ez a filmje most nálam nem talált be. Egy kicsit alul van írva a forgatókönyv, nem is érzem azt a lendületet, amit tőle megszokhattunk, de közben meg egyáltalán nem rossz a film. A legnagyobb baj éppen ez: simán csak átlagos.

2017. 04. 07. 00:45

Nem éppen értek egyet az előttem szólóval. A film felvonultatja Kustrurica teljes arzenálját, már az első perctől egyértelmű, hogy ki a rendező, mi a feeling. Ő már nem igazán tud mellényúlni, Belluccival pedig aztán végképp nem. Nekem baromira bejött ez a filmje is.

VOX.hu - Tejben, vajban, szerelemben
A mozi a természet- és állatszimbolikát (a főszereplőt követő vándorsólyom; az áldozati bárányok szerepét betöltő birkanyáj; vérben fürdőző ludak; egy kígyó, amely mindig a válságos pillanatokban siet hőseink segítségére) használja a háborús konfliktus és a vérben fogant szerelem narrációjára, ami jó néhány szép jelenetet eredményez ugyan, a film egészét viszont nem menti meg attól, hogy azt inkább csak a hardcore Kusturica-rajongók értékeljék. 55/100