Nagy Hal

Nagy Hal

Big Fish

Edward Bloom a halálos ágyán találkozik szkeptikus fiával, aki gyerekkorában imádta apja meséit, de most már csak a valóságtól való menekülésnek tartja, hazugságnak, ami elfedi apja valódi történetét. Az apa azonban nem hajlandó másra, csak mesélni. Magáról, a múltjáról, a szeretteiről.… Több

Rendező: Tim Burton
Író: Daniel Wallace
Forgatókönyvíró: John August
Premier (HU): 2004.03.04. | HBO Max (2020.11.05.)

2021.10.06 Ildikó Bacskai

Nagyon vegyesek az érzéseim a filmmel kapcsolatban, mert bármennyire is ötletes a kivitelezés, annyira visszataszító a történet, engem marhára idegesített végig. Igazából annyira jól meg van valósítva a film, hogy garantált, hogy hatással van az emb... Több

2015.01.26 hackerjulcsi

Minden kockája kincset ér. Elszomorít, de valahol felüdít. Meg van benne az egyensúly... A mellékszálak is kidolgozottak ("boszorkány"), jól össze lett rakva, az tény!

2015.06.09 Dodi

Ez a film tipikus Burton. A meseszerűség példátlan keveredése a valósággal, melyet alátámaszt a remek látványtervezés, a kivételes cselekmény. Hatásvadász film, ez kétségtelen, a szó pozitív értelmében. Tehát van, akit magával ragad, de van, akit irritál.

2015.05.03 Zsceeeka

Érdekes, búskomor, megnevettető filmecske, elgondolkodtat az élet nagy dolgairól, és mégsem keserédes a végén az ember szájíze. Egtyszer mindenkinek muszáj lenne látnia, örülök, hogy beleakadtam.

2015.02.13 Loborg

Aranyos tortenet, Tim Burtonre jellemzo latvanyvilaggal. Konnyed, megis elgondolkodtato.

A stáblista elején a Columbia-logót fordítva játsszák le. Szerző: Archívum

A film előállítási költsége 70 millió dollár volt, és majdnem 123 milliót hozott vissza. A kritikusoktól pozitív értékelést kapott. Szerző: Archívum

Matthew McCrory fiatalon, 32 éves korában hunyt el, életében ő volt a legmagasabb színész (229 cm), és neki volt a legnagyobb cipőmérete is (amerikai számozással 29 és feles). Szerző: Archívum

George McArthur a valóságban nem csak színész, hanem cirkuszi előadóművész (tűz- és kardnyelő) is. A leghosszabb lenyelt kard Guiness-rekordját is ő tartja. Szerző: Archívum