Napfény

Napfény

Sunshine

2057 - az emberiség jövője egy maroknyi űrhajós kezében van, akik a Nap felé tartanak. A naprendszer közepében álló csillag haldoklik, fokozatosan elveszíti energiáját, amely nélkül az emberiség kihalásra van ítélve. Az Ikarosz II legénységének az a feladata, hogy egy atombombát a Napba juttatva… Több

Rendező: Danny Boyle
Író: Alex Garland
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2007.04.12. | Disney+ (2022.06.14.)

2021.03.12 Eastern79

Egyszer nézhető

Danny Boyle filmje az impozáns szereplőgárda ellenére sem volt akkora élmény, mint amire az előzetes alapján számítottam. Egyik kedvencem, Chris Evans miatt voltam igazán kíváncsi rá, és alapvetően a történet, a látvány is rendben volt, de egyszerűen annyira zavaró volt számomra a rángatódzó kamera, hogy a film végét már keserves kínok közepette néztem. Kicsit olyan érzésem volt, hogy az operatőr teljesen betépett, mert számomra élvezhetetlenné tette a filmet a fent említett "effekt". Michelle Yeoh azonban kellemes meglepetés volt számomra, nem sűrűn látni az ázsiai harcművész hölgyet sci-fiben, igaz, itt most nem is kamatoztatta kungfu tudását. Alapvetően nem rossz film, kicsit emlékeztetett a Halálhajóra, de annál klasszisokkal rosszabb, hiába frissebb produkció. Viszont vicces volt Chris Evanst hosszú hajjal látni.

2018.06.11 HercegPeter

Évekkel ezelőtt ajánlotta egy barátom és most jutottam oda hogy megnézzem. Annyira nem jó, mint amilyennek ő beállította. Nekem elég átlagos, nem egy közhellyel találkozunk benne. A szereplők közül senkit sem sikerült megkedvelni, pedig nem annyira r... Több

2017.09.13 Deku

Elsőre én nem is tippeltem volna meg, hogy ez a film be fog jönni. Már eleve a történet sem az én világom, mégis belevágtamés nem bírtam abba hagyni a nézését. Nagyszerű volt, imádtam.

2019.05.31 Ms. Akárki

A történet maga nagyon izgalmas és érdekes, de valahogy a film hullámzó teljesítményt nyújt. Van amikor tövig rágja az ember a körmét 10 percig utána meg fél óráig majd elalszik. A látvány nagyon jól megoldott és a színészgárda is tetszetős. Egyszer ... Több

2018.11.30 harnas1207

Véletlen találtam rá a filmre. Volt egy különleges hangulata, olyan lehangoló és misztikus. Nem tudtam eldönteni mi is ez a film, katasztrófafilm? aztán már inkább sci-fi lett és végül thriller. Szeretem a Halálhajó című filmet, amihez egyébként nagyon hasonlított, így ezt is nagyon tudtam élvezni.

A Napfény volt Danny Boyle rendező és Alex Garland forgatókönyvíró harmadik közös munkája (korábban A part és a 28 nappal később című filmeken dolgoztak együtt).Szerző: ArpiHajdu és Réci

Amikor Rose Byrne meglátta a forgatókönyvet, és elolvasta a címet, arra gondolt, hogy egy romantikus komédia lesz a filmből. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A rendezőnek annyira tetszett Michelle Yeoh alakítása a meghallgatáson, hogy felajánlotta neki, hogy bármelyik szerepet eljátszhatja, amelyiket csak szeretné.Szerző: kázsé

Danny Boyle olyan fárasztónak találta a film rendezését, hogy megfogadta, soha többet nem vesz részt sci-fi projektben.Szerző: kázsé

(2018. 03. 03.)
A gyönyörű vizuális effektek a Sunshine esetében inkább az egész egy részeként jelennek meg, a film alapját nagyon erős elemek képzik, így ennek a összetettségnek köszönhetően a nézőnek már-már néhol művészi színvonalú szórakozásban lehet része. Több