Éjféli játszma

Éjféli játszma

Nattevagten

Martin egy hullaházban vállal munkát, hogy tudja fizetni egyetemi tanulmányait. Mikor egy sorozatgyilkos holttestét helyezik el náluk, furcsa dolgok történnek. A rendőrök egyre inkább Martinra gyanakszanak, hogy ő állhat a dolgok hátterében. A fiú igyekszik mindent megtenni, hogy bebizonyítsa… Több

Rendező: Ole Bornedal
Forgatókönyvíró: Ole Bornedal
Ország: Dánia
Premier (HU): 1998.05.01.

2020.03.17 dailyfilmsan

Furcsa volt számomra a film, nem mondhatom rá, hogy rossz, inkább az ingerküszöbömmel játszadozott. Ez a párhuzam élő és holt között és a játék, amit a szereplők űztek magukkal, fura volt. Nem igazán tudtam hova tenni.

2019.06.04 Filmbarbár

a nap véleménye

Hullaházi kaland

Az Éjféli játszma nem könnyű film, különösen az első fele hat nagyon nyomasztóan a nézőre (de vele együtt a főszereplő sincs egyszerű helyzetben): a történet során kibontakozik egy pszichopata sorozatgyilkos tevékenysége, miközben sokszor csak kapko... Teljes kritika

2016.05.23 despy

Szerintem borzalmas volt. Ekkora erőltetett sületlenséget már régen láttam. Talán még úgy ahogy a hitelessége megvolt a helyszínek miatt.

2016.07.06 Scanian

Szerintem nagyon jó kis film. Igazán eltalálták anno a sztorit. Sok ember legbenső lidércnyomásai elevenedtek meg benne. Nekem mondjuk az amerikai verzió Ewan McGregorral jobban tetszett. De ez is nagyon fincsi.

Ole Bornedal egy koppenhágai hullaházban való látogatásából merítette a film ötletét.Szerző: Filmbarbár

Dániában a film annyira sikeres volt, hogy az országban több bevételt termelt, mint a Jurassic Park.Szerző: dailyfilmsan

Nikolaj Coster-Waldau filmes debütálása látható ebben a filmben. Szerző: dailyfilmsan

Ole Bornedal felmondott egy audiokommentárt a filmhez. A lemez forgalomba is került, ám mára rendkívül nehéz beszerezni.Szerző: dulkap

A hullaházi fotó, amin egy halálra ítélet gyilkos van lefényképezve, Lewis Thornton Powellt, alias Lewis Payne-t ábrázolja. Ő volt John Wilkes Booth tettestársa Lincoln meggyilkolásában.Szerző: dulkap