Ne félj a sötéttől!

Ne félj a sötéttől!

Don't Be Afraid of the Dark
miki

Az építész Alex elvállalja a Rhode Island-i régi kastély felújítását. A munka idejére beköltözik az új barátnőjével, Kimmel, valamint Alex előző kapcsolatából származó kislányával. Míg a férfit leköti a munkája, Kim próbál jó kapcsolatot kialakítani a lányával. Miközben Sally lassan fölfedezi a házat, különös hangokra lesz figyelmes, melyek a pincébe vezetik. A hangok elmondják, hogy őt várták, és játszani hívják. A kíváncsiságtól vezérelt kislány akaratlanul is megnyitja a pokol kapuját, kiszabadítva ezzel a szörnyeket, melyek az életükre törnek.

Rendező: Troy Nixey
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Mexikó, Ausztrália
Premier (HU): 2012.08.25.

2024.01.07 Interfectorem Sabnock

Ez majdnem vicc kategória!

Fogalmam sincs, hogy miért is kezdtem bele ebbe a filmbe! Jó-jó, vagyis persze, tudom! A film címe tűnt izgalmasnak, és tessék, mire a mozi végére értem, rájöttem, tényleg szinte csak az volt érdekes! Mondjuk ez így (elég) erős, de inkább egy CGI te... Teljes kritika

2015.06.07 smith

Nagyon jó hangulatú film, tetszett. Gyerek koromban én is féltem a pincében, ezt remekül felidézi, lehet azonosulni a kisgyerek karakterével. A kis szörnyek is jól vannak megcsinálva. Várnék még több hasonló alkotást.

2022.01.24 Kóborló

Manók a kandallóból

Pár napja sikerült ismételten ráakadnom egy olyan filmre, ami esetében még a forgatások megkezdése előtt arról szóltak a hírek, hogy a méltán ismert és elismert, mexikói származású Guillermo del Toro fogja készíteni, de mire megkezdték a forgatásokat... Teljes kritika

2015.07.25 miki

Fú, az ilyen horrorokat én nagyon bírom. Bár azt hozzá kell tenni, hogy nem ez lett a műfaj legerősebb darabja, de a zsáner kedvelői bátran tegyenek vele egy próbát.

2015.06.25 Sniper

Az elképzelés nem volt rossz, de a megvalósítás azért már bőven hagyott kivetnivalót maga után. Egyszer nézhető, de ha kimarad, akkor sincs baj.

Guillermo del Toro feltűnik a filmben az egyik repülőgéputas szerepében, illetve a hangját szolgáltatta az egyik lény számára.Szerző: Kóborló

A film története Rhode Islanden játszódik, viszont a felvételeket Ausztráliában rögzítették, hogy minél költséghatékonyabbak legyenek.Szerző: Kóborló

A filmbéli kandallón olvasható rúnákat a Félj! szóra lehetne lefordítani.Szerző: Kóborló

A film történetének az alapjait H.P. Lovecraft (1890-1937) novellája szolgáltatta, ami a Patkányok a falban volt.Szerző: Kóborló