Négybalkezes

Négybalkezes

The Fugitives

Francois Pignon (Pierre Richard) özvegyember egyedül neveli lányát, Jeanne-t. Már régóta munkanélküli, és végső kétségbeesésében elhatározza, hogy kirabol egy bankot. A kétbalkezes férfi azonban elszúrja az akciót, ezért úgy dönt, hogy a biztosabb menekülés érdekében túszt ejt. A kiszemelt áldozat egy börtönből most szabadult nehézfiú, Jean Lucas (Gérard Depardieu), akit bosszant a rabló ügyetlensége, ezért kénytelen maga irányítani az akciót, amikor a rémült rabló véletlenül lábon lövi. És ez még csak a kezdete ennek a fergeteges vígjátéknak.

Ország: Franciaország
Premier: 1986.12.17.

2021.12.24 leo1969

Eszméletlen jó film, na ezt is meg lehet nézni sokszor.

2016.02.14 doroffee

Nagyon jópofa kis film, hamisítatlan francia vígjáték. Pierre Richard és Gérard Depardieu kémiája a filmvásznon egyszerűen zseniális, és nagyon sokat lehet a filmen nevetni.

2015.03.31 epeeer

Egy igazi, vasárnapi, könnyad film. Izgalmas és nagyon vicces! Aki szereti Gérard Depardieu filmjeit, ebben sem fog csalódni!

2015.02.28 csokiii

Nagyon vicces film, én nagyon szeretem. Izgalmas, és remek színészi alkotásokat láthatunk.

Pierre Richard és Gérard Depardieu nagyon jól hozzák a karaktereket.Viccec,de mégis laza és könnyed szórakozás.Semmit nem kell,csak nevetni.És ez sem kevés!

Három év múlva a rendező, Francis Veber Amerikában újra leforgatta, Nick Nolte és Martin Short játszik benne. A film magyar címe: "Három szökevény".Szerző: Berto49