Neveletlen hercegnő

Neveletlen hercegnő

The Princess Diaries

Anne Hathaway
Anne Hathaway

A kissé furcsa természetű, ábrándos Mia (Anne Hathaway) csupán tizenöt éves, amikor megtudja, hogy ő Genovia trónörököse. Nagyanyja látogatást tesz nála San Franciscóban, s megpróbálja a lányt felkészíteni az uralkodói életre. A meglehetősen makrancos újdonsült hercegnőnek cseppet sincs… Több

Rendező: Garry Marshall
Író: Meg Cabot
Forgatókönyvíró: Gina Wendkos
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2001.10.11. | Disney+ (2022.06.14.)

2021.05.25 Rea387147

Szeretem ezt a filmet. Vicces, romantikus, hercegnős és mi egyéb. Ettől eltérően nagyon király és nagyon jól élvezhető ez a film. Bátran ajánlom kisgyermekes családoknak és bárkinek, akinek megjön a kedve a filmhez. ^-^

2016.07.31 Bogi87

Aranyos, kedves, humoros tinivígjáték, amin igazán jól lehet szórakozni, jókat lehet nevetni. A film alapjául szolgáló könyvet nem olvastam, de állítólag az is nagyon jó.

2017.08.28 Deku

Ami nagyon tetszett benne azok a színészek voltak, mindegyik tudott valami újdonsággal szolgálni és ez tök jó volt. Ami viszont nagyon nem jött be az az, hogy a történet egy nagy nulla volt.

2017.02.02 hszpp

Igazi tini film. Minden fiatal lány arról álmodik,hogy hercegnő legyen. Ha nem is született annak, de egyszer csak kiderüljön, ő bizony mégis hercegnő. Ez a film segít kicsit könnyebben elképzelni:) Nagyon aranyos,humoros,s kedves kis love story.:)

2019.05.18 Ms. Akárki

Klasszikus disney film tökéletes szereplőgárdával. Imádtam Annet ebben a szerepben is. Kedves és aranyos alaptörténet, hogy mi lenne ha kiderülne hogy egy egyszerű tini igazából hercegnő és az eseményeket hogyan is dolgozza fel. Vicces, romantikus és nagyon jó tinifilm. Érdemes megnézni.

A két autogramm kérő kislány valójában a rendező Garry Marshall iker unokái voltak, Lilly és Charlotte.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Anne Hathaway korábban forgatta a Meztelen ebéd című filmet a Neveletlen hercegnőnél, ám a kis költségvetésű film készítői úgy gondolták, hogy kivárják, amíg Anne népszerű lesz a Neveletlen hercegnővel és később hozzák ki a saját filmjüket.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Garry Marshall rendező már az első mozifilmjekor (ami nevezetesen a Neveletlen hercegnő volt) úgy nyilatkozott Anne Hathaway-ről, mint Julia Roberts, Audrey Hepburn és Judy Garland keveréke.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Anne Hathaway a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2