Senkiföldje

Senkiföldje

No Man's Land

Ciki és Nino, a bosnyák és szerb katona a boszniai háború idején 1993-ban az ellenséges vonalak mögött ragadnak. Kilátástalan helyzetükben egy ENSZ őrmester próbál segíteni nekik, bár a parancs szerint nem avatkozhatna bele a helyiek életébe. A sajtó izgalommal figyeli… Több

Ország: Egyesült Királyság, Franciaország, Belgium, Olaszország, Bosznia-Hercegovina, Szlovénia
Premier (HU): 2002.02.28.

2017.02.03 WaldyxMan

Fantasztikus film, ami szerintem a tragikomédia műfajával írható le a legjobban, abból az időből, amikor Jugoszláviában mindenki mindenkivel harcban áltt, de senki sem tudta, hogy pontosan miért. Brilliáns fekete humor, és olyan jól megírt forgatókön... Több

2015.12.31 batukán

Akár két szemszögből is nézhető ez a film: a katonák és az emberek perspektívájából. Nagyon tetszett, amit megjelenített. Korrekt korképet festett le.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A cìmbèli senkiföldje a szerb-bosnyàk frontvonal hatàràt jelenti.Szerző: Bogi87

Danis Tanovic rendező a boszniai polgàrhàborùban mint televìziòs tudòsìtò vett rèszt, az ott szerzett tapasztalatok ihlettèk meg filmjèt.Szerző: Bogi87

2001-ben megnyerte a legjobb idegen nyelvű filmnek jàrò Oscar-dìjat.Szerző: Bogi87