Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Eközben Párizsban

(Nocturama)
Eközben Párizsban

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Néhány párizsi fiatal megelégeli azt a társadalmat, amelyben élnek. A különböző társadalmi és szociális hátterű fiatalok közös tervet eszelnek ki: bombát szeretnének robbantani a metropoliszban. A bombatámadás előtti estét közösen töltik el, menedéket találva egy bevásárlóközpontban. A közösen eltöltött éjszaka során kezdetét veszi végzetes tervük megvalósítása...  (Vertigo Media)

2017. 03. 17. 10:12

Ez mennyire furcsa film volt. Próbáltam követni (szerintem sikerült is), de azt hozzá kell tenni, hogy a remek, de elég meredek rendezői húzások nem sokat segítettek. Mindent összevetve egy élmény volt.

2016. 09. 24. 20:51

Művészi formába álmodott lidércnyomás, mely a világról szól, mely állandó felesleggel és hiánnyal küzd...ez egy meglehetősen rétegfilm, nem mindenkinek ajánlom, mert annál igazán jobb, hogy lehúzzák...

2016. 09. 14. 00:52

A francia film egy gyöngyszeme. Látszólag értelmetlen és összefüggéstelen, mégis az év filmje nálam...

Az Eközben Párizsban elnyerte a SIGNIS-díjat a 64. San Sebastian Filmfesztiválon.

A filmet többnyire pozitívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes-on 79 százalékon áll.

A film belga, német és francia koprodukcióban készült.

VOX.hu - Eközben Párizsban
Bertrand Bonello új filmje egy diptichon: két film egyben, amelyet a formaiság tart egyben. Ez tulajdonképpen rendezői bravúr, és ünnepelhetnénk is, ha nem lennének morális problémák az alkotással. 70/100
Smoking Barrels: Eközben Párizsban
Bátor, hiszen eleve minimum botrányközeli a közelmúlt eseményei után így mesélni terrorizmusról, de még inkább azért, mert a nyilvánvaló párhuzamok megragadása helyett az Eközben Párizsban egy hihetetlenül találó és elgondolkodtató képet fest a világunkat meghatározó jelenségekről - vagy éppen azok hiányáról.

8/10
Movieaddicts: Eközben Párizsban
Minden fajta értelmezés a nézőre van bízva, a rendező nagyon képletesen gondolkodik, és ezáltal nem biztos, hogy mindenkinek szimpatikus lesz a film. Nem könnyen lehet befogadni a látottakat, és nehezen lehet azonosulni, az amúgy egészen aktuális témával. 5/10