Huszadik század

Huszadik század

Novecento

A Huszadik század című filmben egy barátság története bontakozik ki előttünk. A parasztfiú, Olmo és urának fia, Alfredo együtt harcolt az első világháborúban. Hazatérésük után megnősülnek és próbálják megőrizni barátságuk pártatlanságát. Azonban amikor… Több

Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 1978.09.14.
Donald Sutherland
Dominique Sanda
Dominique Sanda
Gérard Depardieu

Magyarországon vágatlanul mutatták be a filmet, az első két részt 1978. szeptember 14-én, a harmadik-negyedik részt szeptember 28-án.Szerző: Bogi87

Amerikában a meztelen jelenetek miatt cenzúrázták a filmet.Szerző: Bogi87

A film fogadtatása mind a Szovjetunióban, mind az Egyesült Államokban hűvös volt. Amerikában sokallták a vörös zászlókat, a szocialista táborban pedig a kínai kulturális forradalom hatását vélték felfedezni.Szerző: Bogi87

1976. szeptember 25-én Olaszországban betiltották a filmet egy salernói könyvtárigazgató feljelentésére nyomán.Szerző: Bogi87

A filmet nagyrészét a Busseto községhez tartozó Corte delle Piacentinében forgatták, mely Verdi szülőfalujától, csupán 2 km-re található. A városi jeleneteket Guastallában vették fel. Egyéb forgatási helyszínek: a római Cinecittà stúdiója és Parma, Bertolucci szülővárosa volt.Szerző: Bogi87

(2016. 04. 06.)
Összességében nem nyújt földhöz vágós élményt, azonban a hosszú játékidő ellenére nem esik szét a film, zseniális jelenetek sora található benne, ennek és a színészi alakításoknak köszönhetően lesz elsősorban felejthetetlen élmény Bertolucci monumentális alkotása. 8/10 Több