Nyílt tengeren

Nyílt tengeren

Open Water

Susan és Daniel fiatal házasok. Régi álmukat valósítják meg, amikor befizetnek egy búvárkodással egybekötött nyaralásra. A vakáció azonban hamarosan rémálommá válik: a túravezető figyelmetlensége miatt leszakadnak a húszfős búvárcsoporttól és magukra maradnak az óceán kellős közepén. A kezdeti bizakodást, hogy hamarosan megtalálják és felveszik őket, egy idő után növekvő kétségbeesés váltja fel. Mikor megjelennek körülöttük az első cápák, eluralkodik rajtuk a pánik. A film megtörtént eseten alapszik.

Rendező: Chris Kentis
Író: Chris Kentis
Premier (HU): 2004.11.18.

Elsodródva  (2006)

2021.11.07 BoBamburg

Egyszerű, kis költségvetésű film, de minden a helyén van, és nem hagyja unatkozni a nézőt, így tök jól működik az egész. Izgalmas, amit tök jól fenntart egészen a végéig, plusz az ilyen jellegű cápás/mélytengeri horrorok amúgy is nagy kedvenceim.

2015.05.13 rbernadett

Magam sem tudom miért, de ez a film nagyon sokszor eszembe jut és azt gondolom, hogy műfajában az egyik legjobb. Nagyon nehéz dolgot vállal magára az aki egy olyan film elkészítésére vállalkozik, amiben lényegében nem történik semmi, csak két szerepl... Több

2015.06.23 ElfRider

Egy igaz történetről van szó, és valóban olyan a sztori, hogy bárkivel megtörténhetne. Eléggé keretek közé szorultak a készítők, hisz egy nyílt tengeri sodródás esetén nincs túl sok lehetőség a történet bemutatására. A film nagy részét ezt teszi ki é... Több

2015.06.17 Akodako

Nagyon érdekes, valódi eseményt választott alapjául a film. Izgalmas, elgondolkodtató, érdekfeszítő eseményekkel, történésekkel teli. Az emberi természet rejtett oldalára mutat rá. A színészek karaktere a filmbeli szerepbe illő, ettől hiteles alkotás lett. Komoly, érdekes film.

2015.11.22 Jozzsef

Megrázó alkotás. Nagyon jól bemutatja a film,hogy milyen kis apróságon múlhat az életünk. A filmben az a legfélelmetesebb helyzet,hogy egyedül vagy egy nyílt vízen és sose tudhatod,hogy mi úszkál alattad. Jól ábrázolja a film ahogy küzdeni kell a természeti erőkkel.

Az egész film költségvetése nem tette ki egy tipikus hollywoodi film hanghatásinak megvalósítására fordított költségeket. Szerző: rbernadett

Chris Kentis a forgatókönyv vázlatát 6 nap alatt írta meg. Szerző: rbernadett

A filmet egy amerikai pár története ispirálta, Tom és Eileen Lenrgané, akik 1998-ban búvártúrára indultak egy csoporttal a Nagy-korallzátonyhoz, Ausztráliába. Sajnos a búvárhajó legénységének mulasztása miatt hátrahagyták őket, anélkül, hogy észrevették volna. A többi 26 búvár és az 5 fős személyzet közül senkinek nem tűnt fel, hogy a pár nincs ott. 2 nappal később, 1998 január 27-én azonban megtalálták a hajón a csomagjaikat, benne az útlevelükkel és holmijukkal. Miután felfedezték a hiányukat három napig keresték őket vízen és levegőben, azonban soha nem találták meg őket. Szerző: rbernadett

A forgatás több mint két és fél éven át tartott. Szerző: rbernadett

Értékelés: 7.5/10
(2016. 08. 29.)
Vérfagyasztóan feszült, nyomasztó és lehangoló thriller a Nyílt tengeren, amely után garantáltan lemondasz (vagy legalábbis komolyan átgondolod) arról, hogy búvárkodással töltsd el a vakációdat. 7,5/10 Több