Nyomás utána

Nyomás utána

Nati con la camicia

A humorral és izgalommal átszőtt film az immár klasszikusnak számító páros, Bud Spencer és Terence Hill stílusában készült. Rosco, a jóképű, munkanélküli vagány alkalomadtán hasbeszéléssel szórakoztatja önmagát és környezetét. Éppen stoppol az út mentén, amikor kis híján elgázolja egy kamion. Sürgősen felkeresi a legközelebbi kocsmát, ahol vélhetőleg a kamionos megpihent. Itt iszogat éppen Doug, a megtermett kalandor, aki nem ijed meg sem a saját árnyékától, sem egy kis verekedéstől. Nem kell sokat várni, hamarosan elcsattannak az első pofonok.

Rendező: Enzo Barboni
Forgatókönyvíró: Marco Barboni
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Olaszország
Premier (HU): 1985.11.14.
Több

2023.08.09 Lipót Testvér

A legbonyolultabb Bud + Terence film.

Kifejezetten életszerű, ahogyan bemutatja, mit tennének (és tesznek is) az egyszerű emberekből a másodperc tört része alatt „giga-mega multimilliárdos”-sá váló emberek. A történet ezen része enyhén emlékeztet a „Nincs kettő négy nélkül”-re. A főgonosz egy kimondottan humoros figura, az emberei úgyszintén. A WC-be rejtett lift volt a humor egyik csúcspontja, de a többi vécés vicc, meg a doki a találmányaival szintén vicces volt, ezenkívül ki nem hagyható a leghumorgazdagabb jelenetek közül az, amikor felszállnak a gépre, amikor „tartják a szájukat”, az a két alkalom, amikor azt hiszik, hogy a zsaruk elkapták őket, és amikor hallgatják a rádiót. A hasbeszélés szintén jó.

2017.08.07 Orosz István

Én imádom a Bud Spencer és Terence Hill filmeket, nagyon szegény ember lehet lekileg aki nem. Ez az egyik kedvenc filmem közülük. Már 100x láttam de nekem mégis mindig megunhatatlan.

Ismét itt vannak.Engem nem zavar,hogy a történet nem Oscar-díjas,de a film egésze bájos,és megmosolyogtató. Jó nézni ezt a két színészt,és a szinkronhangok is zseniálisak!

2017.07.10 Deku

Amennyire csak lehet ez annyira humortalan. Fel nem tudom fogni, hogy mi az ami ennyire tetszik az embereknek benne. A történet egyiknél se nagy szám és a humora silány.

2020.01.15 Timon

Humor, vicces párbeszédek és jelenetek,nem kevés pofon... Ezekkel tudom röviden jellemezni Bud Spencer és Terence Hill eme remek filmjét.Igazából ez is megunhatatlan.A vége volt a legérdekesebb. 10/10

Enzo Barboni rendező 4. alkalommal dolgozott együtt az olasz sztárpárossal, akiknek ez volt a 14. közös filmjük.Szerző: LionelMessi10

A filmet angol nyelven forgatták és Bud Spencernek és Terence Hillnek is olasz az anyanyelve, ezért az olasz kiadásban Pino Locchi és Glauco Onorato adták a hangjukat.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

Volt egy hajós jelenet ahol verekedtek, azt tényleg egy hajón vették fel, ráadásul a forgatás idején a hajó tömve volt utasokkal.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

A filmben visszatérő poén, hogy az Ügynökség dolgozói azt kérik hőseinktől, hogy kisebb hibáik felett hunyjanak szemet. A Nyomás, utána! (eredeti cím olaszul: Nati con la camicia / angolul: Go for It!) Szerző: zselyke

Bujtor István szerint a film első szinkronváltozata (Vajda-Szersén) nem megfelelő.Szerző: Archívum