Ó, testvér, merre visz az utad?

Ó, testvér, merre visz az utad?

O Brother, Where Art Thou?

Everett, Delmar és Pete megszökik a börtönből a gazdasági válság idején. A hazafele vezető úton hihetetlen kalandokba keverednek, miközben nyomukban lohol Colley nyomozó, aki mindent bevet, hogy elkapja a szökevényeket.

(hp)

Forgatókönyvíró: Homer
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2000.10.12. | Netflix (2020.12.31.)

2022.03.02 BoBamburg

Ez is tipikusan az a film, amivel tök régóta adósa vagyok önmagamnak. Most végre megnéztem, és azt kell mondjam, nem kellett csalódnom. Hozza azt a szintet, hangulatot és humort, ami a Coen-filmektől elvárható. Kellemes és aranyos film.

2016.11.20 ArpiHajdu és Réci

Egy igazán remek film a Coen-fivérektől. Már alapból az vicces, hogy az elején kiírják, miszerint Homérosz Odüsszeia című eposza alapján készült, pedig ez inkább egy parafrázis, mintsem valódi adaptáció. De ettől válik igazán érdekessé ez az egész. T... Több

2016.06.22 spikeZ

Az Ó, testvér, merre visz az utad? egy újkori Odüsszeusz történet, melynek minden perce magán viseli a zseniális rendezőpáros ujjlenyomatát. Órákig tudnám dicsérni, sorolnám az emlékezetes jeleneteket, az idézhető egysorosokat, de nincs értelme. Egészen kiváló film, aki nem látta, sürgősen pótolja!

2016.05.17 Sniper

A Coen fivérek ismét egy fergeteges filmmel rukkoltak elő, egyik ámulatból a másikba estem, miközben fogtam a hasam a nevetéstől. Nem állítom, hogy ez a legkomolyabb alkotásunk, mert világos, hogy nem igaz, viszont így is telitalálat, George Clooney arca örökre a fejembe égett.

2015.02.04 quentin

Bravúros stílusú film, szerepeiokben sziporkázó színészekkel. Egy rendkívül intelligens humorú modern mese, amit legalább egyszer látni kell, onnantól pedig nem éred be vele, és újra elő fogod venni, azt garantálom!

A film vége felé látható ház - amelyben a történet szerint Everett a gyerekkorát töltötte - nagyon hasonlít az Evil Dead - A gonosz halott című film híressé vált faházára. A hasonlóság nem véletlen, hiszen Joel Coen vágási asszisztensként dolgozott az 1981-es A gonosz halotton. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az Universal Pictures stúdió 85. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

Tommy Johnson nevű gitáros a valóságban is létezett. A legenda szerint egy keresztútnál a lelkét eladta a sátánnak, hogy híres blueszenész lehessen. Ezt a történetet egy dal is megörökítette. Szerző: Archívum

Az Ó, testvér, merre visz az utad? c. filmben elhangzó népzene zenei albuma 2001-ben Grammy-díjat kapott. Szerző: Archívum