Spanyol affér

Spanyol affér

Ocho apellidos vascos

Rafa () Sevillában született, életében még soha sem hagyta el Andalúziát. Egy napon azonban úgy dönt, búcsút mond otthonának, hogy a baszk lány, Amia (Clara Lago) után eredjen, akiért talán bármit megtenne, hiszen még soha nem találkozott senkivel, aki hozzá fogható lett volna. Rafa Eskuadiba megy,… Több

Forgatókönyvíró: Borja Cobeaga, Diego San José
Ország: Spanyolország
Premier (HU): 2015.01.08.

2016.06.19 danda115

Kiderült, hogy a spanyolok is tudnak vígjátékot készíteni, méghozzá egész jót. A film a sok komolytalankodás mellett egy igenis komoly problémát feszeget, kevesen tudják, hogy Spanyolország (és egyébként Olasz- és Franciaország is) soknyelvű, és ez a... Több

2015.02.09 Rózsa

Jó kis vígjáték amit mindenkinek szívesen ajánlok.Aranyos, vicces,vidám film! Tele van romantikával! Nagyon tetszett!

2015.02.24 Norbi

Jó kis spanyol vígjáték vidám szórakoztató, kalandos film! Romantikázzatok ti is! Ajánlom mindenkinek!

2015.02.10 Katie75

Egy vicces, kissé romantikus de kellőképpen kalandos film, amit szívesen ajánlok.

2015.05.10 Anitabagwell

„Mit jelent andalúznak, és mit jelent baszknak lenni?”

Az utóbbi időben meglepően „sok” (nem :D) spanyol vígjátékot mutattak be Magyarországon is, természetesen förtelmes magyar címekkel. Hogy a La Gran Familia Española-ból („A nagy spanyol család”) hogy a fenébe lett „Csókok és gólok” ez az univerzum ta... Teljes kritika

A film eredeti címe, az Ocho apellidos vascos szó szerint magyarul annyit tesz, hogy "nyolc baszk vezetéknév."Szerző: ps

A film főcímdala baszk és kasztíliai nyelven íródott. A baszk részeket Leire Martínez, a kasztíliai sorokat pedig David de María énekelte.Szerző: ps

Az antihős háza valójában Leiza városában, Navarra tartományban található.Szerző: ps

A cselekmény nagy részének otthont adó Argoitia egy fiktív város, amely több spanyol és baszk város fúziójából született.Szerző: ps

(2015. 03. 28.)
Kibaszkolt klisék
A tavalyi év megdöbbentő sikerű német filmje után a spanyolok kedvence is eljutott Magyarországra. Ahogy Fák jú, tanár úr esetében, úgy a Spanyol afférnál is világosan látni, miért imádták a helyiek, számunkra viszont csak jó indulattal több egy átlagos romantikus komédiánál. De vajon mi a siker receptje? Több

(2015. 08. 05.)
Az andalúziai kutyaütő
Ha egy spanyol vígjáték 77 millió dolláros bevételt (!) csinál odahaza, akkor nyilván érdemes megpróbálkozni a külföldi forgalmazással is. Igen ám, de a spanyolajkúakon kívül ezt a filmet senki nem fogja érteni. Több