Olivér és társai

Olivér és társai

Oliver & Company

Olivér, a kismacska egyedül bolyong New York Cityben, mígnem hozzácsapódik egy vagány kutyához, Dodgerhez és annak bandájához. A kóborkutyák és koldus gazdájuk, Fagin beveszik bandájukba a macskát. Aki egy akcióban elkeveredik és egy kislányhoz kerül. Jenny befogadja Olivert.

(alexxx)

Rendező: George Scribner
Premier (HU): 1990.04.05. | Disney+ (2022.06.14.)

2019.03.13 Vágottszemű

Azt hiszem, ez az egyik legrosszabb Disney film, amit valaha láttam. Ha nem nézitek meg, nem vesztetek vele sokat. Nem nagyon ajánlom megnézni ezt a filmet.

2017.03.03 ArpiHajdu és Réci

Az Olivér és társai a Disney-stúdió egyik elfeledett rajzfilmje, amelyre nem tudom miért szolgált rá. Egyrészt van annyira cuki, mint a stúdió más filmjei, jó karakterekkel, jó zenével operál, ráadásul olyan témákat boncolgat (kitaszítottság, barátsá... Több

2015.07.26 one1970

Nagyon vicces film, szeretem az ilyen kalandos rajzfilmeket... Családban mindenki szereti, 10 éves rokonom odáig meg vissza van ezért a filmért :D Szerintem is jó :)

Ez volt az első olyan Disney-film, amely termékmegjelenítést tartalmazott. Több mint 30 cég neve jelent meg a nagyvárosi jelenetnél, így többek között a Kodak, a McDonald's, a Sony és a Yamaha. A McDonald's még reklámkampányt is indított, amelyet a film ihletett, így karácsony tájékán a film karaktereiről mintázott ujjbábokat kaptak a gyerekek a Happy Meal menüjükhöz.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A történet Charles Dickens regényén, a Twist Oliver-en alapszik, annyi változtatással, hogy az eredeti mű a 19. század Londonjában játszódik, addig a mese a megjelenésével azonos időben, 1988-ban játszódik, New Yorkban.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az Olivér és társai bár 1988-ban jelent meg, videókazettán csupán 1996-ban láthatta a közönség.Szerző: ArpiHajdu és Réci