Berto49

A japán film nagy korszakának világhírű darabja. A háború elembertelenítő hatását példázó kegyetlen rémmese a középkorban játszódik, a belső háborúk idején. Egy magára maradt fiatalasszony és anyósa abból élnek, hogy szamurájokat ölnek meg, értéktárgyaikat ellopják. A gyönyörű fiatal nő szerelembe keveredik egy szökött katonával, s ezzel kivívja anyósa gyűlöletét, féltékenységét. Az ember alatti lét kíméletlen, szenvtelen ábrázolása naturalizmussal, misztikummal és erotikával vegyül.

Ország: Japán
Premier (HU): 1970.08.06.

2021.06.19 gyilok58

Örök klaszikus

Van legalább 30 éve, hogy láttam, lenyűgöző.

Az alkotás elemi erővel hat a nézőre,és szinte letaglózza a fekete-fehér képi világú film.A történet nem új,csak a helyszín,és a szereplők másak.A téma az emberi gonoszság,a mindenképpen élni akarás,és a szenvedély különleges keveréke.Mi lesz a vége?Érdemes megnézni.

2017.10.16 Deku

Japán filmekből korlátolt mennyiséget láttam de ez egy átlagos kategóriát megkaphat tőlem. Én ezt a fajta történetet és cselekményt tökre máshogy tudtam volna befejezni. Sőt az egészet máshogy elképzelni is. De szerencsére rémesen nem lett rossz.

2017.08.12 Berto49

Igazából nem sok japán filmet láttam, de ez a szívem csücskévé vált. A magyarországi bemutatásakor csak 18 éven felülieknek besorolást kapott, mai szemmel érthetetlenül, mert sok helyen félelmetes ugyan, viszont egyáltalában nem erotikus. Ami megdöbb... Több

2015.12.31 batukán

Horrorisztikus drámának nevezném, szinte tökéletesen kidolgozott szimbólumrendszerrel felépítve. A látványvilága nagyon gyenge, az atmoszférája viszont erős.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

A brit cenzúra nem engedélyezte, hogy bemutassák 1965-ben a filmet. 3 évvel később saját döntésüket felülbírálva úgy határoztak, hogy pár apróbb vágási munkálat után X besorolással vetíthetik azt, azaz szigorúan csal felnőttek tekinthetik meg.Szerző: Bogi87

Sato Kei (Hachi megformálója) 40 perces amatőrfilmet készített a forgatási munkálatokról.Szerző: Bogi87

Yoshimura Jitsuko, aki a fiatal asszonyt alakítja, kérte a rendezőt, hogy a filmből vegyék ki azt a jelenetet, mikor anyaszült meztelenül szalad a nádasban éjjel. Végül mégis engedélyezte a képsorokat, miután Kék Szalag-díjat nyert.Szerző: Bogi87

William Friedkin Az ördögűző (1973) című filmjében megjelenő álarcot az Onibaba maszkjáról mintázták.Szerző: Bogi87