Sarkköri mentőexpedíció

Sarkköri mentőexpedíció

Operasjon Arktis

Egy véletlen folytán három testvér egyedül marad egy viharban a Spiztbergákon. Egyikük sem tudja, pontosan hol is vannak, és a körülményeik egyre kilátástalanabbak. Megkezdődik a drámai harc a túlélésért. (forgalmazza: Vertigo… Több

Forgatókönyvíró: Grethe Bøe-Waal
Ország: Norvégia
Premier (HU): 2016.05.26.
Kristofer Hivju

KULCSSZAVAK

2016.07.14 RókaÚr

Zene, operatóri munka csillagos ötös, színészi játék négyes, dramaturgia, forgatókönyv és rendezés kettes. Az van, hogy minden eszközük és minden pénzük megvolt egy jó filmet legyártani, de nem álltak hozzá elég komolyan. Gyermekfilmnek ilyen is jó?

2016.06.05 Phalanx

Ezt a filmet azért készítették, mert a producerek arra gondoltak, hogy biztosan jó biznisz az Északi-sarkról forgatni egy filmet, főleg ha a fiatalabbakat célozzuk meg célcsoportként. Na ilyen is az eredmény: semmi logika, semmi következetesség, csak... Több

A film összbevétele 2 726 276 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 267 781 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 344 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film helyszínéül szolgáló Halvmåneøya sziget (angolul Half Moon Island) a Spicbergákon található, mintegy tizennégy négyzetkilométer nagyságú. A múltban egy állomás működött itt, ahonnan jegesmedvék vadászatára induló expedíciókat szerveztek. 1973-óta rezervátumként működik a sziget, de csak korlátozott számú látogató fogadására képes.Szerző: ps

(2016. 06. 01.)
Elvileg családi kalandfilmről vagy a ma oly divatos young adult-történetről (a nagylány révén becsúszik egy coming-of-age dráma is) lenne szó, de kisgyerekként halálra rémültem volna ezen a filmen, tinédzserként pedig untam vagy nevetségesnek találtam volna. 5/10 Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 06. 22.)
Manapság jobb híján (és nyilván pontatlanul) az úgynevezett young adult mozikat szoktuk ifjúsági filmeknek hívni – pedig hát finoman szólva se szolgáltak rá erre a szép emlékű megnevezésre. A klasszikus ifjúsági film az olyan, mint ez a norvég produkció! 65/100 Több