Ördögűzés Emily Rose üdvéért

Ördögűzés Emily Rose üdvéért

The Exorcism of Emily Rose
Campbell Scott

Mikor a gonosz átveszi a hatalmat az ember fölött, magasabb hatalmakhoz kell fordulni. Emily Rose plébánosa segítségét kéri, mikor úgy érzi, nem tud megküzdeni a testét megszálló ördögi erőkkel. Az ördögűzés azonban nem sikerül, és Emily meghal. A papot bíróság elé állítják gondatlanságból… Több

Premier (HU): 2005.11.24.

2023.05.14 Erik Csok

Nagyrészt tárgyalótermi ördögüzős film

Tegnap néztem meg a filmet, én elvoltam vele. Nem volt rossz, kicsit lassan indul be, de szép lassan történnek a dolgok. Kellően misztikus, és helyenként elég durva is. Durva belegondolni, hogy igaz történeten alapul, de hát van ilyen. Remek jelenetek vannak benne, és a színészek brillíroznak. Igazából mindenki jó, de a showt az Emily Rose-t játszó színésznő lopja el mindenkitől, mintha ez a nő erre a szerepre született volna. És az is érdekes, hogy nagyrészt tárgyalóteremben játszódik. Nem rossz, aki szereti az ilyen fajta filmeket, az nézze meg!

2020.01.15 Kóborló

Tárgyalótermi film még sosem volt ennyire félelmetes

Minden ember számára vannak olyan filmek, amik kimondottan közel állnak a szívükhöz. Nálam eme remek kis film pont ilyen lenne, de persze megértem azon nézőket is, aki nem magasztalták fel az Ördögűzés Emily Rose üdvéért című filmet annyira, mint sze... Teljes kritika

2020.09.14 Hámori Balázs

Immár 15 éves a film, de mivel CGI és hasonló dolgok nem voltak benne, így ez maximum a kép minőségén látszik. Mindjárt az elején megemlíteném az Emily Rose-t alakító Jennifer Carpentert. Egy szóval: zseniális. Az, amit leművelt a forgatáson hátborzo... Több

Jól sikerült film, bár nálam a nagy áttörést nem hozta meg. Izgalmas és felkavaró, kissé furcsa képsorok keverednek benne. Összességében egy jó horror a maga nemében.

2020.03.25 Di Canio

Komoly film ha valaki hisz az ilyen dolgokban, ha nem akkor nem nagyon fog bejönni. A bíróság meg valószínűleg így működik most is.

Jennifer Carpenter úgy készült a szerepre, hogy órákat töltött egy tükrökkel teli szobában különféle testhelyzeteket és arckifejezéseket próbálva, hogy lássa, melyik a legijesztőbb.Szerző: Hámori Balázs

Jennifer Carpenter annyira meggyőző és ijesztő volt a szereplőválogatáson, hogy a rendező azonnal neki adta a főszerepet, vagyis Emily Rose szerepét.Szerző: Hámori Balázs

A film mindössze 19 millió dollárból készült, és világszerte 145 166 804 dollárt termelt.Szerző: Hámori Balázs

A film egyik főszereplője, Laura Linney azt állította, hogy a forgatás ideje alatt a tévéje éjjelente több alkalommal magától ki- és bekapcsolt.Szerző: Kóborló