Orfeusz

Orfeusz

Orphée

Az Orfeusz egy sor költői, gyakran nehezen megfejthető metaforából tevődik össze. A költő Orfeusz megismeri Halál hercegnőt, aki teljesen elvarázsolja őt. Amikor a hercegnő gyilkosokat küld a férfi felesége, Euridiké ellen, Orfeusz hitvese keresésére indul.

(Archívum)

Rendező: Jean Cocteau
Forgatókönyvíró: Jean Cocteau
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2004.11.16.

2021.01.23 danda115

Cocteau egy igazán költői filmet alkotott az Orfeusszal. A történet varázslatos és lekötötte a figyelmemet. A gyakran előbukkanó hihetetlenül szürreális jelenetek furcsának tűnhetnek, de szerves részei a történetmondásnak.

2020.06.23 dobosj

Gyakran dolgoznak fel mitológiai történeteket, de ritka, hogy ennyire jól teszik. Teljesen lekötött és csodálattal töltött el. Csak ajánlani tudom a mozirajongóknak.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Marlene Dietrich és Greta Garbo szóba került a titokzatos hercegnő szerepére, de mind a ketten visszautasították a szerepet. Szerző: rbernadett

Cocteau 60 éves volt, amikor a forgatás elkezdődött.Szerző: rbernadett

Jean-Pierre Aumont és Gerard Philippe szóba kerültek Orphee szerepére.Szerző: rbernadett