Őrület

Őrület

Frantic

Dr. Richard Walker, amerikai sebész egy kongresszusra érkezik Párizsba, felesége kíséretében. Egyik este a feleség nyomtalanul eltűnik a szállodai szobából. Richard azonnal a rendőrségre rohan, hogy bejelentse az esetet. Döbbenten kénytelen tudomásul venni, hogy a hivatalos szervek teljes közönnyel viseltetnek az ügy iránt. Nem marad más választása, mint önálló nyomozásba kezdeni, ami különösen nehéz feladat egy idegen városban. Szerencséjére hamarosan segítőtársra akad egy különös lány, a szexis Michele személyében.

Forgatókönyvíró: Robert Towne, Jeff Gross
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 1990.02.08.
Betty Buckley

2023.06.28 taba

Őrület, hogy már nincsenek ilyen filmek

Nem véletlenül tartják Roman Polanskit kiváló rendezőnek, filmjei szinte egytől egyig magával ragadják a nézőt. Az Őrületnek van története, hangulata és cselekménye, magán viseli a rendező kézjegyét. Nem leplezi le saját magát, az indítékra csak a végén derül fény.

2022.07.05 Gauss

Egy egyszerű thriller a 80-as évekből. Aki kiemelkedik itt, az Emmanuelle. A zenéje is tetszett.

2016.03.15 Thor

Kiváló film, csak az "bánt", hogy ez a film úgy van elkönyvelve, mint egy átlagos thriller. Pedig korántsem az. Ford alakítása egészen jól sikerült, pedig nem vártam tőle sokat, ebbe a karakterbe viszont egész jól bele tudott illeszkedni. Szerencsére... Több

2019.07.08 Nik

Én kis híján bealudtam ezen a filmen. Nem is értem, hogy mi lehetett a célja a készítőknek. Túlságosan is sablonos és kiszámítható a sztori. Nulla csavarral, ez nekem édeskevés ahhoz, hogy egy középszerűnél többre tartsam az egészet.