Oscar Wilde szerelmei

Oscar Wilde szerelmei

Wilde

1882-ben Oscar Wilde sikeres amerikai körútját követően visszatér Angliába. A harmincöt évesen már világszerte ismert író és költő elveszi feleségül a gyönyörű Constance Lloydot, és kiadja "Dorian Gray arcképe" című remekművét. Magánélete boldognak tűnik, ám feleségével és fiával való szoros érzelmi kapcsolata ellenére nem tudja elnyomni homoszexuális hajlamát. Megismerkedik a jóképű Alfred Douglasszal és első látásra beleszeret. Viharos és szenvedélyes kapcsolat alakul ki közöttük, amelynek a férfi édesapja vet véget, amikor beperli az írót. Ennek eredményeképpen a merev viktoriánus társadalom kétévnyi kényszermunkára és teljes kirekesztettségre ítéli őt. A büntetés letöltése után Wilde csak álnéven publikálhat. Egészsége ekkor már kritikus állapotban van.

Rendező: Brian Gilbert
Vanessa Redgrave
Vanessa Redgrave
Tom Wilkinson

2017.05.30 Jony Crash

Nekem egy kicsit szokatlan volt látni Stephen Fry-t egy ennyire komoly szerepben, igaz nagyon is megbirkózik a feladattal, és nem is veszi túl merevre a formát. Nagyon tetszett, amit tőle láttam. Ezt a filmet csakis ajánlani tudom, az összes hibájával együtt. :)

2016.12.15 issue

Mintha csak ráöntötték volna Stephen Fry-ra ezt a szerepet. Teljesen elhittem, hogy Wild-ot látom. Annak ellenére, hogy a film eléggé vontatott kicsit, a dramaturgia sok helyütt megmosolyogtatóan botladozik, én jól szórakoztam. Kiváló film!

A film szerepel az LMBT listán,mely azokat a filmeket tartalmazza, melyekben leszbikus, meleg, biszexszuális vagy transznemű szereplők szerepelnek,illetve a film cselekményére hatással van, ha a filmben azonos neműek közötti kapcsolat létesül.Szerző: mamiéstöti2

Orlando Bloom filmes debütálása. Szerző: rbernadett