A mi kis városunk

A mi kis városunk

Our Town
Videók

Thornton Wilder híres színdarabjának filmes adaptációjában egy New Hampshire-i kisváros két családjának, a Webb és a Gibbs családnak a 20. század eleji életét követhetjük nyomon. A film a két fő karakter, Emily Webb (Martha Scott) és George Gibbs (William Holden) egymás iránti… Több

Rendező: Sam Wood
Premier: 1940.05.24.
Martha Scott

2018.11.30 JcWh

Egy kiváló színdarab még jobb megfilmesítése

Aki ismeri a színdarabot, az tudja milyen kedves, de egyben drámai történetről van szó. A film a legtöbb pluszt a színdarabhoz képest a csodálatos filmzenében hozza, amit a kor híres zeneszerzője Aaron Copland komponált. Az akkor filmes karrier elejét járó William Holden és Martha Scott nagyon elbűvölő párost alkottak. Habár a történet sokáig egy szimpla szerelmi szálon fut, azonban az utolsó jelenet teljesen kiforgatja önmagából az egész cselekményt. Filmtechnikailag is elképesztő, hogy miket tudtak már 1940-ben is. Készítettem feliratot a filmhez, valamilyen okból kifolyólag német névvel (Unsere kleine Stadt) töltődött fel a netre, arra keressetek rá.

Habár Martha Scott kapott Oscar-jelölést az alakításáért, azért William Holden alakítása sem maradt észrevétlenül. Több kritikus is méltatta a fiú szerepre való rátermettségét, és a női közönségtől érkező rajongói levelek száma is hirtelen megugrott Holden stúdióbeli postaládájában.Szerző: JcWh

Martha Scott egy későbbi interjú során a következőt mondta William Holdenről: "Szerintem mindegyik színésznő beleszeretett Billbe, aki vele dolgozott karrierje korai szakaszában. Én is beleszerettem."Szerző: JcWh

Martha Scott a film forgatásának megkezdésekor már több mint 9 hónapja játszotta karakterét a színpadon. Amikor megtudta, hogy partnerét nem a színházban megszokott színésztársa fogja játszani, hanem a filmes tapasztalattal rendelkező William Holden, nagyon szkeptikus lett. Holden forgatáson tanúsított profizmusa és kooperatív hozzáállása azonnal meggyőzte Scottot a színész rátermettségéről.Szerző: JcWh

A Magyar Televízió 1977. május 27-én mutatta be, a szinkront a Pannónia Filmstúdió készítette. (iszdb.hu)Szerző: Teemeah

A film egy lényeges ponton eltér Thornton Wilder színdarabjától, azonban az Wilder segítségével lett megvalósítva.Szerző: JcWh