Óvakodj a törpétől

Rachel Roberts
Dudley Moore
Dudley Moore
Chevy Chase

Gloria éppen egy rosszul sikerült házasság után próbál magára találni, amikor egy partin jóképû nyomozóval ismerkedik meg. Nem is sejti, hogy rövidesen nagy szüksége lesz a férfi segítségére, mivel egy nemzetközi bûnszövetkezet legfõbb célpontjává válik, s emiatt veszélybe kerül élete.

(alexxx)

Premier (HU): 1981.05.07. | Netflix (2023.06.30.)

2023.06.27 JRD

A film nem mai csirke. Az 1978-as amerikai film amolyan humoros thriller. A történet sem hétköznapi (legalábbis egyik-másik része). Egy félénk, zárkózott nő beleszeret egy ügyetlen zsaruba, de közben nem kisebb „ellenségekkel” kell megvívniuk, mint e... Több

2017.05.02 mamiéstöti2

Egy igazán fantasztikus alakítást láthatunk a főszereplő párostól. Nagyon jól el van találva az albínót játszó színész ábrázolása, belevési örökre arcát emlékezetünkbe.

2015.04.18 rbernadett

Klasszikus. Goldie Hawn és Chevyy Chase még kiforratlan alakításainak egyike. Aranyos vígjáték szerethető karakterekkel.

2017.08.20 Berto49

A vígjátékok egyik legmulatságosabb jelenete az a néhány perc, amelyben Dudley Moore a valószínűleg nagy nőfaló, (4 feleség!) 67 éves korában elhunyt angol születésű komikus, zenész, zeneszerző, a maga nem egészen 1 méter 60 centis magasságával szere... Több

2023.04.04 Eszter 79

Ma láttam ezt a pazar vígjátékot. A poénok, vicces helyzetek, amikor az idős házi úr karatézott a hölggyel, amikor sikerült ártalmatlanná tennie, az az aranyköpése nagyon tetszett: „kemény mamus volt”. A bibliaügynök elpáholása. A príma magyar hangok még inkább emelték számomra a film minőségét.

Érdemes megfigyelni (eszméletlen poén!), hogy a két betűjátékot (scrabble) játszó matróna milyen szavakat rak ki. Jólneveltségem tiltja, hogy magyarra fordítsam őket, de ajánlhatok egy angol-magyar szótárt, talán ismerteti ezeket az obszcén szavakat.Szerző: Berto49

Dudley Moore filmbeli debütálása ugrásszerűen meghozta a kiugrási lehetőséget az olyan későbbi filmekhez, mint a Bombanő vagy az Arthur. Szerző: rbernadett