Pan
Bogi87

Adeel Akhtar
Adeel Akhtar
Hugh Jackman

Egy árva kisfiú megszökik a lelencházból. Még nem sejti, hogy új barátja és segítője a későbbiekben ádáz ellensége lesz - Hook kapitány. Közös kalandjaik során a fiú felismeri küldetését, azaz hőssé válásának fontosságát, s tudatosítja, hogy a világ megmentésére érkezett a Földre. De ekkor már… Több

Rendező: Joe Wright
Író: Jason Fuchs
Forgatókönyvíró: J.M. Barrie
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Ausztrália
Premier (HU): 2015.10.22.

2022.04.09 Klauka89

Hát helyesek voltak a gyerekek, köszönjük a szinkront Börcsök Enikőnek és a többi nagyszerű színésznek. De kb. addig élveztem, míg ki nem ragadták őket az árvaházból. Az mondjuk vicces, ahogy kórusban Smells like Teen Spiritet énekelnek a bányászok Hugh Jackmannel az élen.

2021.01.02 Artemisia

Kalandfilmes kliséhalmaz

A 2010-es évek kétségkívül a hollywoodi remake-ek, rebootok, folytatások és előzményfilmek virágkoraként fog bevonulni a filmtörténelembe. Ezen reneszánsz egyik mellékterméke volt 2015-ben a Pán. A film a J. M. Berrie regénye alapján készült bájos Di... Teljes kritika

2016.05.27 Bogi87

Nem volt rossz a film, de szerintem inkább a fiatalabb korosztály számára élvezhető.

2017.05.07 mamiéstöti2

A legjobb Pán Péter adaptáció, amit láttam, engem végtelenül lekötött és végig izgalmasnak találtam. Akiknek még motoszkál a fantáziája remekül fognak szórakozni.

2017.07.02 indingo

Egy látványos és egy jól megkomponált filmnek tartom. Nem volt unalmas végig fenntartott a néző figyelmét. Látványvilágban voltak újszerű gondolatok.

A film összbevétele 128 388 320 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 27 817 975 forintot termelt.

A szereplők közül hárman is szerepeltek képregény-adaptációban: Hugh Jackman az X-Men-filmekben, a Supergirl című sorozatban, valamint Cara Delevigne az Öngyilkos osztagban.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Joe Wright rendező több interjúban is elmondta, hogy részben a kisfia, Zubin kedvéért vállalta el a film rendezését.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Feketeszakáll szerepét Hugh Jackman előtt Javier Bardemnek ajánlották fel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Hugh Jackman elmondása szerint fia segítségével alaposan felkészült a kalózokból, csakhogy amikor előállt ötleteivel, a rendező, Joe Wright nem mondott azokra. Jackman nem vette rossz néven a dolgot, ugyanis kénytelen volt belátni, hogy Wright ötletei sokkal jobbak voltak az övéinél. A színész humorosan meg is köszönte a sminkeseknek és a jelmezeseknek a munkát, szerinte ugyanis 80 százalékban nekik köszönhető a karakterének sikere. Szerző: hp

(2015. 11. 02.)
I believe I can fly
Önismétlő, összelopkodott, jellegtelen mese lett a Pán Péter újragondolása – a második rész mégis garantált. Több

(2015. 10. 22.)
Gyerekfejjel valószínűleg élvezhető, legalábbis a körülöttünk hallható zsivajból, de ha Pán Pétert akartok mutatni a gyerkőcnek, inkább vegyétek elő valamelyik klasszikust! Egyedül Hugh Jackman szuperlaza karaktere mentette a menthetőt, de nem vesztettünk volna vele sokat, ha egyszerűen kimarad ez a kaland az életünkből. Több

Értékelés: 5.5/10
(2015. 10. 23.)
A Pánban a Feketeszakállt alakító Hugh Jackman úgy lép először vászonra, hogy közben a több száz szolgája egy Nirvana dalt énekelnek. Pont határeset, hogy ez most hipergáz, vagy bitang menő. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 10. 22.)
A Pán egy nagyon különleges mű, egy egyedi és önfeledt repülés, egy pszichedelikus álom, főleg idősebb gyerekeknek és örökifjú felnőtteknek. Több