Páncélba zárt szellem

Páncélba zárt szellem

Kôkaku Kidôtai

Egy kiborg rendőrnő és partnere egy titokzatos és páratlan képességű hackerre vadásznak, akit Bábosnak hívnak.

Mamoru Oshii, az anime rendezője hűségesen követte az eredeti képregényt. A főhősnő, a kiborg Kusanagi Motoko, akinek egyetlen emberi része az agya, rendőrként dolgozik. A 9.… Több

Rendező: Mamoru Oshii
Forgatókönyvíró: Masamune Shirow, Kazunori Itō
Ország: Japán, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2006.11.23. | HBO Max (2022.12.23.)
Több

2019.09.03 Interfectorem Sabnock

Biztosan bennem (is) van hiba,mert én abszolute nem értékelem semmire.Első anime filmem(film???),és hatalmas csalódás! Köszönöm,többet nem kérek.

2017.12.24 Deku

Hatalmas az, hogy ennyire nem találtam benne hibát. Lehet elfogultság de szerintem nagyon összetett és könnyen érthető a története eme animációs filmnek. Engem azonnal megtudott fogni, ajánlom mindenkinek.

2018.11.12 Norbert93

Na ez az igazi Ghost in the Shell! A mesterséges intelligencia érdekes és elmés boncolgatása, gyönyörű grafika, fergetes akciók és jobbnál jobb karakterek.

2017.01.21 TribeBubu

Hibátlan és kötelező anime. Elképesztő a látvány és ritka ötletes a történet. Azonban a 2.0-s verzió nekem csalódás volt. Ezek a 3D-s betétek szerintem szétcincálták a filmet. A 3D-vel készült animéket egyáltalán nem szeretem, de az még rosszabb, ha... Több

2018.07.23 Kis Anna Kinga

Minden animek alapja. Hibátlan, tökéletes, precíz. Egyszerre bonyolult és egyszerű, laza és merev, könnyen emészthető és elgondolkodtató. Az anime fanok nyilván imádják, de aki csak ismerkedik a műfajjal, annak is mindenképpen ajánlott.

A film Magyarországon először csak egy szűk körű moziforgalamzást élt meg 2006 novemberében, majd nem sokkal ezután jelent meg DVD-n.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A film cselekménye 2029-ben játszódik.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez volt az első anime-film, amelyet egy időben kezdtek el vetíteni Japánban, Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban. A cél az lett volna, hogy ezzel még közelebb lehessen vinni az angol és az amerikai közönséget az animék világához.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 06. 06.)
A Ghost In The Shell számtalan filmet inspirált, amelyek közül talán a Mátrix a legismertebb, és kétségtelenül a legegyértelműbb. Eszméletlenül részletes, szemet gyönyörködtető látványvilága, szuggesztív zenei betétjei és a kegyetlen akciókat meg - megszakító meditatív filozofálgatása, kitörölhetetlen nyomokat hagyott a mozgóképes cyberpunk történe... Több