Papírhold

Papírhold

Paper Moon

Az árván maradt Addie találkozik a briliáns csalóval, a lenyűgöző trükköket alkalmazó bibliaárus Mosesszel. A férfi feladata csupán az volna, hogy nagynénjéhez szállítsa el a gyermeket. Addie azonban megkedveli a férfit, s idővel Moses is rájön, mekkora segítséget jelent üzleteinek elbonyolításában a furcsa kislány.

(erare)

Forgatókönyvíró: Alvin Sargent
Premier: 1973.04.09.
Tatum O'Neal

2017.10.22 Deku

Kellemetlen érzéseket okozott a film már rögtön az első pár percben is. Szégyentelenül gyenge muzsika lett. Ez a film nagy csalódást okozott nekem hála az égnek. Mivel először én azt hittem, hogy rém rossz lesz az egész film.

2016.12.14 Berto49

A sok kedvenc közül egyik ez a film. Tatum O’Neal egyszerűen fantasztikus! Nagyon örülök, hogy bármikor megnézhetem, mert felejthetetlen, mindig találok benne újdonságot.. Most pl. a néger P. J. Johnson tetszett nagyon Imogene, a szolgálólány szerepé... Több

2016.02.08 doroffee

Kultuszfilm. Mindenkinek ajánlom! Imádtam a film humorát, és egyébként is nagyon érdekes, izgalmas története van, amelyhez tökéletesen illik a fekete-fehér filmezési technika.

2015.12.30 batukán

A vígjáték kedvelők feltétlenül nézzék meg. Nem tudom megállni, hogy ne méltassam Tatum színészi játékát. Ez bizony oscart érdemelt volna, de késő bánat.

Olvastam, hogy sok év harag után kibékült egymással az apa (Ryan) és lánya (Tatum O'Neal). Állítólag a harag elsődleges oka az volt, hogy Tatum játékával szinte "lemosta" a vászonról az apját.Szerző: Berto49

A 9. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1973-ban. Szerző: dulkap

Tatum O'Neal mindössze 10 éves volt, amikor 1973-ban átvehette a legjobb női mellékszereplőért járó Oscar-díjat. Ezzel ő tartja a legfiatalabb Oscar-díjazott színészek rekordját.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Rendezte Peter Bogdanovich, fényképezte Kovács László, főszereplő Ryan O'Neal, Tatum O'Neal.Szerző: seamandarin