Party Girl

A hatvanéves Angélique táncosnőként szerepel a francia-német határ közelében álló bár késő esti kabaréiban. Nem hajlandó elfogadni az idő múlását és szabadidejét inkább bulizással tölti. Egy napon azonban megismerkedik egy férfivel és úgy dönt, hogy ideje megállapodni és férjhez menni.

(dulkap)

2016.06.09 bocerkaa

Teljesen jól emészthető francia dráma a egy középkorú nőről, akinek ki kell állnia a sarat az élet kihívásaival szemben. Nem mondom, hogy lerágtam a körmömet, miközben néztem, de egynek simán elment.

2015.10.23 Mano35

Jól összerakott filmek mondanám ami reális eseményeket mutat be. Valósághű meggyőző alakítás. Lekötötte a figyelmemet és elgondolkoztatja az embert. Ajánlom!

(2015. 04. 23.)
Felnőni hatvan fölött
A Party Girl sajátos és anti-felnövéstörténet: egy frivol madame harca az öregedéssel. Kortárs vásznon a cinéma vérité és az utánozhatatlan John Cassavetes vívmányai. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2015. 04. 24.)
Anyám, a partiállat
Samuel Theis édesanyja életének egy kritikus epizódját rendezte újra – a valós családtagokkal a főszerepben. Rendhagyó történet, rendhagyó megvalósításban. Több

(2015. 04. 24.)
Angélique nem akar a földön járni
Viszonylag ritka a rendezői hármas – első blikkre túlzásnak is tűnik. Pláne egy olyan filmnél, amelyben csak hosszasabban bele kell nézni a főhős szemébe, s mindent tudunk. Több

(2015. 08. 04.)
ánci, tánci
Cannes-ból két díj került a polcra, de máshol is szépen muzsikált a kiöregedett revütáncosról szóló film, melynek főszereplője saját magát alakítja. Több

Értékelés: 6.5/10
(2015. 05. 04.)
Filmre vinni leginkább híres és nagy formátumú emberek életét szokták (főleg, ha díjat szeretnének nyerni), ugyanakkor néha egy-egy olyan személyről is készül film, akiknek még Wikipedia-szócikkük sincs. A Party Girl is utóbbiak táborát erősíti, ugyanis egy kiöregedő táncosnő játssza el benne saját magát - és meglepő módon a legkevésbé sem érezzük ... Több