Pasolini

A filmdráma a páratlan filmrendezőfenomén, Pier Paolo Pasolini utolsó életszakaszát eleveníti fel. Az ötvenéves direktor éppen túl van a Saló és a Sodoma 120 napja forgatásán; filmjei a közönséget és a kritikusokat egyaránt felbolygatta. Éppen egy új alkotás tervei rajzolódnak ki a fejében és… Több

Forgatókönyvíró: Abel Ferrara, Nicola Tranquillino
Ország: Franciaország, Belgium, Olaszország
Premier (HU): 2016.02.25.
Riccardo Scamarcio
Maria de Medeiros
Riccardo Scamarcio

2016.07.05 Alphik

Hát ilyen életrajzi filmet még garantáltan nem láttál! Őszintén szólva kissé meglepődtem, mert ez voltaképpen egy kubista mozi, ha egyáltalán létezik ilyen, de kétségkívül zseniális.

2016.06.13 lexlutor

Elég egyedi film lett a Pasolini, hirtelen nem is tudok hasonlót mondani. Van egy sajátos hangulata, ami vagy megfog, és akkor végig magával tart, vagy nem, és akkor nehezen is fogod élvezni. Számomra sokat adott ez a mozi, Dafoe játéka pedig kimondottan tetszett.

A film összbevétele 551 192 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 155 202 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 389 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2016. 02. 25.)
Méltatlan vég
Abel Ferrara régi álomprojektjét hozta tető alá: példaképe, Pier Paolo Pasolini krimibe illő haláláról forgatott filmet, főszerepben Willem Dafoe-val. Amilyen csábítóan hangzik a koncepció, olyan csalódást keltő a végeredmény. CSIGER ÁDÁM KRITIKÁJA. Több

(2016. 02. 26.)
Unalmasra sikeredett tisztelgés a botrányos olasz rendező előtt
Akiket érdekel a 70-es évek kaotikus Olaszországa, biztosan találnak a filmben érdekességet, és a valóság és fantazmagória keveredésének megjelenítésében is jeleskednek a készítők, de nagyjából itt véget is érnek az érvek, miért is kéne megnézni a filmet. 6/10 Több

(2016. 02. 24.)
Szokatlan, de hangulatos Abel Ferrara filmje a híres olasz rendezőről. 70/100 Több
Narcos
2015