Patch Adams

Patch Adams örökre megváltoztatta a gyógyításról kialakított képünket. Egy olyan időszakban kezdett dolgozni, amikor az orvosok puszta tárgyakként, megoldandó problémaként tekintettek betegeikre, de ő meglátta bennük az embert, és rájött, hogy az emberi közelség, és főképp a nevetés… Több

Rendező: Tom Shadyac
Premier (HU): 1999.03.11.

2024.02.11 Gyorvik

legújabb vélemény a nap véleménye

Heuréka az orvoslás számára

Elvileg megtörtént események alapján készült. Valószínűleg nincs olyan diák, aki ennyi tanulással, ilyen eredményekkel végezne el egy orvosit. Túlfeszített ízléstelenség, ordenáré módon megoldott szituációk jellemzik. Az évtizedek során kiderült, ho... Teljes kritika

Bárgyú,bugyuta,és értelmetlen.Semmitmondó történet,és gagyi szinészi munka! Brutálisan gyenge film! Abszolúte nem ajánlott!

2015.06.25 drsolomon

Vannak hiányosságai a filmnek, de mindent összevetve egy szép, kedves, megható film. Lehetne fordulatosabb, eseménydúsabb. A karakterek jól kidolgozottak.

2018.09.30 bahhama

Nagyon tetszett, derűs, kellemes, szórakoztató történet, ami valós is.

2015.12.13 tomvétsz

Általában bírom Robin Williamst (RIP), de az ilyen igaz történeteket feldolgozó filmjei mindig iszonyúan hatásvadászra sikerülnek szerintem, és az igazi emberek, akikről készül, általában nagyon utálják őket (lásd: Jó reggelt Vietnam! Ott is ugyanez volt). Szóval nem tudom, vegyesek az érzelmeim a filmmel kapcsolatban.

A Doktor House egyik részében House azt mondja szarkasztikusan: " A Patch Adams-film miatt lettem orvos".Szerző: Képkockák

Bár Patch Adams megjelent a filmben, elmondása szerint utálta a filmet és azt, ahogyan őt ábrázolták. Szerző: kázsé

Mike Farrell, a film egyik producere a valóságban is találkozott Patch Adamsszel a hetvenes években.Szerző: kázsé

Robin Williams és Philip Seymour Hoffman is 2014-ben haltak meg.Szerző: kázsé