Peacemaker

Armin Mueller-Stahl
Jim Haynie
Armin Mueller-Stahl
Nicole Kidman

Az eltűnt bombák felkutatásában a különleges erők kiváló ezredese van segítségére, akinek nyers stílusa ütközik Kelly diplomatikusabb módszereivel. Félretéve személyes ellentéteiket együtt futnak versenyt az idővel, ahogy követik az utolsó robbanófej nyomát.

(alexxx)

Rendező: Mimi Leder
Premier (HU): 1997.11.20. | Netflix (2024.02.01.)

2024.02.10 Harper

Nyomozós, üldözős akciófilm, a 90-es évek egyik legjobbja

Az egyik legjobb nyomozós, üldözős akció-thriller, amit valaha láttam (noha női rendező készítette). Most néztem meg harmadjára, és most képes voltam izgulni rajta. A főszereplők mára megöregedtek, de ez a filmjük örökre emlékezetessé teszi őket a filmrajongóknál. A téma is aktuális 26-27 év elteltével is. Adott egy saját hasznára ténykedő orosz tábornok, aki atombombákkal üzletel, és adott egy Amerika-gyűlölő szerb pasas, aki családja halálán akar bosszút állni fél New York eltüntetésével. Párosuk ellen csak a csinos CIA-dokinő (Nicole Kidman) és egy kőkemény amerikai alezredes (George Clooney) tud hatékonyan fellépni. Itt jegyezném meg, Clooney-t végig ezredesnek szólítják, holott a váll-lapján egyértelműen csak alezredesi a rendfokozat. Mondjuk, jelentősége nincs sok a dolognak, mert így is ő a legjobb ütőkártya az amerikaiak kezében arra, hogy elfogják a szerb merénylőt, aki a legmagasabb diplomáciai mentességgel utazik Amerikába. A film a legelejétől a legvégéig izgalmas, reális és nagyszerű színészekkel teli. Értékelés: erős 4 csillag.

2019.03.28 indingo

Egy pörgős film tele akcióval, üldözéssel, robbantással. Aki kedveli az ilyen típusú filmeket, jól fog szórakozni. Főleg a két címszereplőt alakító színész miatt érdemes megnézni.

2017.05.28 KatalinGulyas1982

A filmet először láttam, pedig húsz éves! Jól szórakoztam rajta. Akkoriban még egy akciófilmben is látni lehetett érzelmeket egy nő arcán. Manapság teljesen átalakult és robotnőkké váltak a főhősnők. (...)

2022.08.03 Lóri Ádámcsik

Esti mozinak jó

Egy elalvás előtti popcorn mozinak tökéletes. Jól indul a film, de a felétől kicsit úgy éreztem, hogy ellaposodik. Talán többet is ki lehetett volna hozni belőle.

2017.03.01 Zenta

Igazi klasszikus, régi vágású akciófilm, ma már sajnálatosan nem készítenek ilyesmit, ugyan nem egy filmtörténeti remekmű, de végig izgalmas tud maradni és az alapötlet sem rossz.

A Dreamworks stúdió 3. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

Az akkoriban legismertebb szerb színészek Predrag Manojlovic, Lazar Ristovski és Dragan Nikolic visszautasította a szerb terrorista szerepét. Szerző: dulkap

A forgatás egyidőben zajlott a Men in Black (1997) című film forgatásával New York City utcáin. Szerző: dulkap

A Dreamworks SKG stúdió első mozifilmje.Szerző: dulkap