Londoni rémtörténetek

3. évad (2016) - 9 epizód

Josh Hartnett
Billie Piper
Eva Green

A felfedező, Sir Malcolm Murray, az alkoholista amerikai fegyverhős, Ethan Chandler és társaik a viktoriánus korabeli Angliában felveszik a harcot a természetfeletti lényekkel.

(hp)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Írország
Premier (HU): 2014.11.03. | HBO Max (2020.10.01.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2022.11.08 Emmersson

Félbehagyva

A véleményem nem feltétlenül figyelembe veendő, hiszen az első évad közepén lemondtam a sorozatról. Bár a történetek javát ismerem, vagyis nagy meglepetést nem vártam, azért mégis úgy gondoltam, hogy aki egy új sztori helyett régi történetek összegyúrására adja a fejét, az valami más megközelítéssel nyúl a klasszikusokhoz. Nos, nem. :( Nyúlós, lassú a történetvezetés. Szép kosztümökkel, látványos és részletesen korhű díszletekkel nem lehet pótolni a mesét. Négy epizód után akkor kaszáltam el a sorozatot, amikor Dorian Grayre rámászott az abszint-mámortól bemelegedett amerikai. Kösz, nem! Elfogadó vagyok, de a céltalan (homo)szexualitás zavar a vásznon. És mégsem emiatt nem érdekel a sorozat - hiszen a Trónok harca is tele ilyennel, de mellette ütős a sztori -, egyszerűen untam.

2022.03.15 JRD

Remek összeollózás...

Gótikus-misztikus horror. És a kor irodalmi alakjainak összegyűjtése. Megjelenik a sorozatban Dorian Gray, Jekyll, Drakula, Mina, Frankenstein is. Az epizódokat pedig maguk a szereplők tartják össze, és a sorozaton két elkülöníthető, de erősen átírt történetszál fut végig. Eva Green rohadt jó választás volt a főszerepre. Ő az a színésznő, aki jó és rossz karaktereket is remekül képes eljátszani (nem véletlenül kapott már sok díjat és megannyi jelölést különböző szerepeiért). Szerintem érdemes ezzel a sorozattal számolni. Látványos, szórakoztató, néha félelmetes. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

A viktoriánus hangulat miatt felfelé pontoztam. Jó sorozat, de kissé álmoskás, lomha néhol. Eva Green, akinek kifejezetten jól állnak a ruhák, a stílus. Mintha időutazó lenne.

2017.10.15 indingo

Az angol filmeknél/sorozatoknál mindig érzek egy kis lomhaságot és ez itt is megvolt.Olyan kényelmes és lassú a története és valahogy a szereplők se voltak túl szimpatikusak.

2017.08.22 Deku

Az első részt láttam, az viszont annyira nem fogott meg, lehet a folytatásban majd már másként vélekedek egyelőre nem volt túl extra izgalmas. Átlagosnak mondanám.

John Logan Evelyn Poole szerepét kifejezetten Helen McCrorynak írta. Az első perctől elmondta a színésznőnek az igazságot a karakterét illetően és kihangsúlyozta, hogy mennyire fontos szerepe lesz a második évadban. Szerző: rbernadett

Penny Dreadful egy pejoratív kifejezés, amit a 19. században használtak azokra az olcsó populáris irodalmi írásokra, amik kb. annyit értek, mint egy régi penny. A témák tipikusan szenzációhajhászak voltak és többségében nyomozók hőstetteiről, bűnözőkről és természetfeletti jelenségekről szóltak. A füzeteket olcsó ponyvára nyomtatták és elsősorban a fiatal munkásosztálybeli férfiakat célozták meg vele. Szerző: rbernadett

A sorozat alkotója, John Logan sosem írt korábban televíziós sorozatot és nem írt forgatókönyvet sem, inkább egy az egyben megírta az első két epizódot. Amikor lehetősége nyílt, hogy elküldje a Showtime-nak, írt egy 40 oldalas bibliai kutatást is a karakterekhez és a történethez. A Showtime végül megvásárolta a sorozatot.Szerző: rbernadett

A sorozat atyja, John Logan korábban egyetlen televíziós szériát sem írt. Szerző: hp

A sorozat egyik jellegzetessége, hogy válogatott módszerekkel mutat rá a főszereplők természetének kettősségére, rejtett tulajdonságaikra. Az egyik ilyen módszer, hogy számos jelent forgatásakor használtak tükröződő felületeket, melyekben a maguk valójában mutatkoznak meg a szereplők. Szerző: hp

(2015. 05. 06.)
A mívesen elkészített külsőségek egy fájóan unalmas, irritálóan modoroskodó, és a lehetőségeit rosszul kihasználó sorozatot rejtettek. Több