Péntek 13. - IV. rész: Az utolsó fejezet

Péntek 13. - IV. rész: Az utolsó fejezet

Friday the 13th: The Final Chapter

A hullák száma egyre nő ebben az erőteljes thrillerben a nagysikerű Péntek 13 sorozat negyedik - de nem utolsó - történetében. Jason, a Kristály tó legkevésbé népszerű lakosa visszatér egy újabb vérengzésre Az utolsó fejezetben. Miután egy kórház halottasházában feltámad, a hokimaszkos gyilkos bosszúszomjas figyelmét a Jarvis család és egy csapat eleddig gondtalan tinédzser felé fordítja. Az ifjú Tommy Jarvis nagy rajongója a horrorfilmeknek, és ügyesen bánik a maszkokkal és sminkekkel. Az ördögi Jason talán végre az emberére akad?

Rendező: Joseph Zito
Premier: 1984.04.13.
Több

2020.08.31 Interfectorem Sabnock

Jóval a film megnézése után olvastam,hogy be akarták fejezni Jason ámokfutását.Miért is?Szerintem csak egy felmérés volt anno,mennyire hiányozna nekünk a hokimaszkos?Hát nagyon!Hozzánk nőtt,velünk él,és bennünk.Mi vagyunk Jason rejtett félelme,és még... Több

2019.07.05 Kóborló

a nap véleménye

Majdnem lezárva

Az 1980-ban elindított Péntek 13 széria négy év alatt 4 filmet is megélt (hisz eddig a részig csupán 1981-ben maradtak a nézők Péntek 13-as film nélkül), ami annak fényében, hogy 1980-ban csak csupán egy egyszeri film volt kilátásban, nem kis fegyver... Teljes kritika

2015.11.23 TribeBubu

A Péntek 13. széria egyik önismétlése. Semmi új nincs benne. Na jó, a szereplők terén van egy leheletnyi újdonság, de azt kell, hogy mondjam, hogy aki látta az előző részt, nagyjából ezt is látta. Nem rossz film, de jónak sem nevezhető. Igazi közepes darab.

2016.10.04 zoleykrajcsi

Péntek 13 rajongó lévén az összes filmet láttam a szériából és az első négy közül nekem ez tetszett a legjobban. gyorsan hozzá is teszem, hogy a folyttaások szerintem még ennél is jobbra sikerültek. Ettől a filmtől azt kaptam, amire számítottam.

2018.06.24 Terminátor6

Igazából csak a befejezés, illetve a szereplők miatt kapott ez a film nálam 4 csillagot. Szereplők terén például kiemelném Crispin Glovert, akit később a Vissza a jövőbében láthatunk viszont. A feszültséggel nincs probléma, sőt az akció jelenetek kim... Több

Törökországban szinte egyszerre mutatták be a Péntek 13. 4. részét és az egy évre rá leforgatott Péntek 13. 5. részét.Szerző: Kóborló

A film negyedik részé több címen ismert itthon, például Jason visszatér vagy Az utolsó fejezet.Szerző: Kóborló

A Jasont alakító Ted White egész nap a jelmezében maradt, és kerülte a többi színészt, hogy hitelesebbek legyenek a színészek félelmei Jason karakterével szemben.Szerző: Kóborló

Mivel a Jasont alakító Ted White nemcsak színész, de egyben kaszkadőr is volt, nagyon nem értett egyet a film rendezőjével, Joseph Zito-val azzal kapcsolatban, hogy a film színészeinek milyen kaszkadőr jeleneteket kellett saját maguknak eljátszaniuk. Ez az ellentét odáig fajult kettejük közt, hogy Ted White levettette a nevét a film stáblistájáról.Szerző: Kóborló