Péntek 13. - IX. rész: Jason pokolra jut

Péntek 13. - IX. rész: Jason pokolra jut

Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason vesztére összetüzésbe kerül az FBI-al, akik nem éppen elegánsan, de roppant hatásosan darabokra robbantják. Maradványait a kórbonctanra szállítják, ahol a dobogó szív láttán meglepõdõ kórboncnokot megszállja Jason lelke, hogy az õ testében folytassa az öldöklést. Az anyja által életre keltett gonoszt csak egy vér szerinti rokon pusztíthatja el és a mágia ereje. Vajon van-e még élõ Voorhees, és van-e olyan erõs mágia, ami gyõzelmet arathat a legyõzhetetlenen? Vajon sikerül-e végleg elpusztítani a már oly sokszor megölt szörnyet?

Rendező: Adam Marcus
Forgatókönyvíró: Jay Huguely, Adam Marcus, Dean Lorey
Premier: 1993.08.13.
Több

2021.07.05 Kósa Bence

Egy gyenge rész a szériában. A film felvezetése és lezárása tetszett. Viszont köztük van 80 perc, és az nagyon sok. Jason itt nem csak gyilkol, de a testeket is cserélgeti. Annyira felesleges volt a lélekvándorlós történet a szériába. Viszont a film ... Több

2016.02.13 Balint

Egy újabb nagyon gyenge lezárás lenne, nem is tudom mit szerettek volna elérni ezzel a lélekvándorlásos story-val, viszont a vége miatt marad nagyon emlékezetes és az igazi folytatására legalább tíz évet kellett várni ;)

2019.08.09 Kóborló

A legfeleslegesebb Péntek 13

Kilenc hete nézem újra a Péntek 13-as filmeket, de elérkezett a széria a számomra legfeleslegesebb és egyben leggyengébb részéhez is. Sok embertől hallottam már, hogy a Péntek 13-as filmek Top 3 legrosszabb felvonása a nyolcadik, a kilencedik és a ti... Teljes kritika

Kane Hodder három karaktert is játszik a filmben: Jasont, a kórházban felügyelő kommandóst és a film végén látható másik horrorikon késes karja is az övé volt.Szerző: Kóborló

A New Line Cinema eredetileg Tobe Hoppert szerette volna rendezőként szerződtetni.Szerző: Kóborló

A filmet 1992-ő nyarán vették fel és közel 5 hétig dolgoztak rajta, de végül csak 1993. augusztus 13-án mutatták be.Szerző: Kóborló

Creighton Duke szerepére meghallgatták Tony Toddot is, de végül nem őt választották ki a szerepre.Szerző: Kóborló