Pénzhamisítók

Pénzhamisítók

Die Fälscher

Egy igaz történet a történelem egyik legnagyobb hamisítási ügyletéről, amelynek központi alakja a hamisítók "királya", Salomon Sorowitsch, Sally volt. A férfi kicsapongó, törvényenkívüli életet élt a náci világban egészen addig, amíg Friedrich Herzog le nem tartóztatta és a mauthauseni koncentrációs táborba vitette. Salomon bűnössége egyértelműen bizonyítást nyert és hamarosan átszállították a sachsenhauseni táborba. Megérkezésekor még egyszer szemtől szembe került Herzoggal, aki egy titkos küldetés miatt tartózkodott ott. Különleges képessége miatt Salomont és egy csapat profit arra kényszerítettek, hogy gyártsanak hamis valutát a Bernhard program keretében. A csapat egy… Több

Forgatókönyvíró: Adolf Burger, Stefan Ruzowitzky
Ország: Ausztria, Németország
Premier (HU): 2008.05.15.

2018.08.12 erahurka

Iparosmunka a II. Világháború kevésbé ismert szegletéről. Én egyáltalán nem tudtam hogy voltak ilyen pénzhamisító egységek, érdekes volt látni hogyan működött ez a dolog.

2015.08.12 Corazon.Donq

Itt nem igazán tudtam eldönteni, hogy most kedveltem-e a filmet avagy sem. Voltak benne jó pontok de elég sok volt az ami le is húzta szóval maradjunk abban, hogy olyan erős közepes.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap