A pénznyelő

A pénznyelő

The Money Pit
Alexander Godunov
Tom Hanks

A fiatal házaspár, Walter Fielding és Anna Crowley új lakást szeretnének maguknak, ám pénzük az nem sok, úgyhogy nem fűznek nagy reményeket az akcióhoz. De meglepő módon hihetetlen szerencsések és hihetetlenül alacsony áron jutnak egy gyönyörű házhoz. Ám abban a pillanatban, amikor beköltöznek, elindul a lavina és a lakás a szó szoros értelmében szinte atomjaira esik.

Premier: 1986.03.26.

2021.12.29 Ildikó Bacskai

A pénznyelő (1986)

Rettenetesen népszerű film remek színészgárdája és nagyszerű humora miatt, a történet egyszerűen keserédes. Én azért tettem az átlagos kategóriába, mert néhány jelenetet nagyon túlzónak éreztem, viszont a férjem valamiért halálra röhögi magát pont a számomra túlzó jeleneteken. Igazi családi film.

2019.08.22 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Szeretkezz, ne építkezz!!

Tom Hanks karrierje kezdetén gyakran vállalt romantikus-, és karrierszerepeket, s már ezekben a korai filmekben is remekül megmutatkozott a komikus vénája (legyen szó akár a Meg Ryannel közös romcsi filmekről, vagy ott a Segítség, felnőttem!, ami szá... Teljes kritika

2018.12.07 mamiéstöti2

Rengeteg pluszt adhat az embernek, amikor épp rossz passzba van. Sok életszagú jelenet, ami a harcra ösztönöz.

Tom Hanks egyik nagyon jól sikerült,igen korai,de vállalható vígjátéka. Vicces jelenetek,már-már burleszkfilmbe illő képsorok,kis romantika,kis dráma,és hopp,vége is a mozinak. Megnéztük,tetszett,de nem egy kultfilm.

2017.08.30 Deku

Egy részről megható tud lenni, hogy ennyire mély a történet és részletes, másrészről nézve szórakoztató is egyben. A karakterek megalkotása pedig hibátlan.

Az NBC 2013-ban tett egy olyan bejelentést, miszerint dolgoznak egy sorozaton, amely a filmen alapszik.Szerző: dailyfilmsan

A film Tom Hanks és Steven Spielberg első közös filmje.Szerző: Shelby07

A Pénznyelő alapját a Mr. Blandings felépíti álmai házát című, 1948-as film adta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatás kezdetét el kellett tolni Shelley Long terhessége miatt, azonban miután a színésznő kislánya, Julianna megszületett, elkezdték készíteni a filmet, ám minden nehéz jelenetet dublőrökkel vettek fel Long helyett.Szerző: ArpiHajdu és Réci