Teljesen idegenek

Perfetti sconosciuti

2020.12.29 Ildikó Bacskai

Briliáns film, zseniális felépített, folyamatosan kibontakozó cselekmény, folyamatos feszültség és érzelmi dráma. Nagyszerű.

2018.09.03 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Az idei év nagy várományosa lehet a Teljesen idegenek

Az olasz film azt hiszem témáját tekintve telitalálat. Nincs ebben semmi extra, nincs akció, túltolt CGI…mégis képes fenntartani a figyelmet. Mivel életünk nagy részét online töltjük, így nem nehéz kitalálni azt sem, hol rejtjük a titkainkat. Bizony ... Teljes kritika

2019.12.26 elekm90

Kiváló kamaradráma nagyon jó alapötlettel. Kicsit lassan indul be, de utána az ember csak kapkodja a fejét, ahogy derülnek ki a szereplők titkai. 9/10

2019.01.29 szaka123

Egészen jó film. Mielőtt megnéztem volna már volt aki ajánlotta, így nagyobb elvárásokkal néztem meg, de ezek után sem volt csalódás. Jó szereplők, jól kitalált történet, ami tökéletesen adagolta a feszültséget és a humort egyaránt. Többször nézős darab, csavarral a végén.

2018.02.18 hsanya182

Elég erős párkapcsolati terápia. Házasság. Család. Érzelmek. Hazugságok. Katarzis. Bevallom az eleje nem tetszett, elég sokat beszélnek és mivel feliratosan néztem, végig olvasni kell, alig lehet nézni a szereplők mimikáját. A film lényege hogy egy c... Több

2019.05.17 Ms. Akárki

Igazi alacsony költségvetésű film, de nekem nagyon tetszett. Imádtam az egyes embereket, ahogy bemutatta őket, majd azt ahogy a külső emberek, a barátok látják őket. Furcsa hogy mennyi nyilt titok lehet a közeli barátok között is. Vicces és egyben komoly témákat is feszeget, mint az elfogadás, vagy a hűség.

2017.11.13 Zsceeeka

Imádtam. Szeretem az európai filmeket, hát még a kamaradrámákat, így ez egy kellemes elegye volt ezeknek. Szerintem kihozták belőle, amit ki lehetett. Én biztosan meg fogom még nézni többször is.

2020.11.12 L.Regina

Az ilyen filmek bizonyítják, hogy Amerikán kívül is vannak jó filmek

Szóval. Az előzetes alapján azt hinné az ember, hogy ez egy vígjáték. Pedig nem. Az elején pár vicces beszólástól eltekintve ez bizony kőkemény dráma, és a jóféle. A mindennapi élet és emberek drámája, ami lényegében görbe tükröt tart az emberek felé. Rávilágít, hogy az életünk nem mindig boldog, és ez sokszor saját magunk önámításának köszönhető. Mert nem mondunk el dolgokat, amiket kéne. Mert leragadunk egy olyan párkapcsolatban, ami már nem öröm, és nem merünk kilépni belőle. De néha nem a mi hibánk, hanem másoké. Mert megcsalnak, mert megcsalsz, és így az amúgy teljesen jó életedet szabotálod saját magadnak. Sok-sok titokra és hazugságra derül fény a filmben, és mindezt csak azért, mert feltárják a telefonjukat egymás előtt. Ettől lesz ez egy igazán 21. századi film. Ma már mintegy részünk a telefon, így életünk egy jókora darabja lakozik bennünk. Jók voltak a szereplők, mind kicsit más helyzetben van, más a problémájuk, más életszakaszban vannak. Míg kezdetben mindenki szép, kedves, aranyos, ahogy megyünk előre a filmben, úgy bomlanak le a rétegek, és úgy tárul fel az igazi arcuk, ami bizony nagyon nem szép. Volt, akit teljesen meg is utáltam, de volt, akit a titkok ellenére is jó embernek tartottam. A színészek is remekeltek, szép munkát végeztek, és illettek is így egymáshoz, jó volt mindenki közt a kémia. Amitől még igazán zseniális lesz ez a film, az a végén a csavar. Nagyon ütött, és így csak még mélyebb lesz az üzenete.

2017.06.12 szucszoli

vesztingerkitti: Hogy micsoda? VÍGJÁTÉK??? Nem érzem ki a véleményedből az iróniát! Komolyan vígjátéknak számít egy olyan sztori, amiben hosszú évek óta barátságban élő társaság összes mocskos, szennyes titka, hazugsága és takargatni valója a felszín... Több

2019.01.19 Syracuse

Szinte tökéletes

Na, ilyen egy jól felépített film. Ügyesen lavíroz a dráma és a vígjáték között, persze az előbbi túlsúlyban van. Igazán komoly és kínos kérdéseket vet fel, a néző is kényelmetlenül érezheti magát közben, de a film nem foglal álláspontot, nem ítélkezik. A végén pedig a felgyorsult tempó és a csavar miatt csak ámultam.

2019.09.18 De Matt

Senki sem mond el mindent...

Egy meglepően őszinte film arról, hogy mindenkinek vannak titkai, bármennyire is leplezné. A történet tanulságos, és meglepően „ütős”. Kitűnő alakítások fűszerezik, igazi csemege. Az ilyen filmeket - melyekből, valljuk be, kevés van - nagyon szeretem! A műfajban ehhez hasonló filmek: Hogyan nevezzelek?/Le prenome/ vagy a Carnage/Az öldöklés istene Értékelés: 8/10

2017.05.19 jake_green

Vegre egy teljesen egyedi film! :) Mindenkinek ajanlom, konnyed esti garantalt szorakozas! ;)

2019.02.21 Mithrel

Először egy átlagos szit-komnak ígérkezett, aztán ahogy elkezdtek bonyolódni a dolgok, rá kellett jönnöm, hogy ez bizony nem egy könnyed kis nevetős film, hanem komoly témákkal és problémákkal foglalkozik, kellő tisztelettel. A pszichológiai háttere ... Több

2018.12.29 lauralaura

Rég láttam ilyen jó kamaradrámát! Ráadásul nagyon jól reflektál a mai világunkra, mind a technikára, mind arról, hogy az hogyan hatott ránk. És közben sírsz a röhögéstől!