Pán Péter

Pán Péter

Peter Pan

London egyik téli éjszakáján a kis Wendy (Rachel Hurd-Wood) a legendás kalóz, Hook (Jason Isaacs) kapitány történeteivel szórakoztatja testvéreit. A mesemondásnak Wendy apja (Jason Isaacs) vet véget, és másnap a szigorú Millicent néni (Lynn Redgrave) gondjaira bízza a kislányt, akinek eltökélt szándéka, hogy ifjú hölgyet farag belőle. Csakhogy Wendy történeteit öccsein kívül Pán Péter (Jeremy Sumpter) is élvezettel hallgatja, aki az éjszaka közepén megjelenik a gyerekek hálószobájában, és magával viszi őket a csodálatos Sohaországba. A Hook kapitányról és Pán Péterről szóló történet valósággá válik, és a gyerekek a mesében találják magukat.

Rendező: P.J. Hogan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Új-Zéland, Ausztrália
Premier (HU): 2004.02.12. | HBO Max (2023.12.22.)

2017.12.30 authorgirlll

Tökéletes feldolgozása a mesének. Az utolsó gyűszű jelenete volt a legjobb. A gyerekek is jól adták a szerepüket. Azoknak ajánlom akik szeretik a mese adaptációkat.

2016.07.24 Igob1

Disney történetek igazi klasszikusa ez a mesefeldolgozás. A fiatal színészek egyszerűen zseniálisak benne. Egyik ismerősöm nézette meg velem és egy percig sem bántam meg. Valahogy új szemszögből jeleníti meg ezt a régi jól ismert történetet. Rengetegszer láttam már ami sokat mond.

2016.10.10 Macskínó Nézhetetlen

Ez is egy nagyon gyenge Pán Péter feldolgozás volt. Sosem láttam még rosszabbat. Ha már van pénze és lehetősége akkor miért nem talál ki valami újat? Miért az kell amiről már 100 verzió készült és abból max 3 nézhető?

2015.11.05 Katalin21

A filmesített változata is nagyon tetszik, cuki a története, a fiatal színészek is jók benne. Szívesen nézem meg többször is akáár. Ajánlom mindenkinek!

2017.07.15 habtündér

Amikor először láttam kb. pont olyan idős voltam,mint a filmben Wendy-ráadásul nekem is pont 2 öcsém van-, így még inkább bele tudtam helyezkedni az egészbe és persze bele is zúgtam Pán Péterbe:D Nem mondom, hogy egy remekmű, de szerintem igenis élve... Több