Negyedik fázis

Negyedik fázis

Phase IV

A hangyák valamilyen kozmikus okból intelligenssé válnak. Két tudós figyelni kezdi őket, de a végén már az is kérdés, ki figyel kit.

(mamiéstöti2)

Rendező: Saul Bass
Író: Mayo Simon
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1980.09.11.

2021.02.08 Kóborló

legújabb vélemény a nap véleménye

Hangyák kontra emberek

Az oldal egyik felhasználójának ajánlásával (köszönöm, Filmbarbár) kezdtem bele eme felettébb érdekes tudományos fantasztikus filmbe, és azt, kell hogy írjam, az én tetszésemet is elnyerte a Negyedik fázis. Az 50-es évektől a filmgyártás nem mellőzte... Teljes kritika

2018.11.20 daportal

Nagyon hatásos tudományos fantasy hihetetlen felvételekkel. Nagyon érdekes volt.

2021.01.11 Filmbarbár

a nap véleménye

Ki az intelligensebb: az ember vagy a hangya?

A második világháborút követően az USA-ban felfutó „állatos” horrorok, sci-fik, katasztrófafilmek jórészt arra a sablonnarratívára épültek, hogy a természet veszélyeztet(het)i az embert. Magyarországra főként a szórakoztató/ijesztgető szándékkal kész... Teljes kritika

A Paramount Stúdió logóját nem mutatják a film elején, és nyitó stáblista sincs.Szerző: Filmbarbár

Michael Murphy szerint Saul Bass nagyon aggódott, hogy a brit Lynne Frederick képes lesz-e amerikai akcentussal játszani a szerepét.Szerző: Filmbarbár

A rovarokról készült felvételek Ken Middlehamnek köszönhetők.Szerző: Filmbarbár

A forgatókönyvet regényesített formában 1973 novemberében adták ki (ez Barry N. Malzberg munkája volt).Szerző: Filmbarbár

Az akkor 20 éves Lynne Frederick egy 16 éves lányt alakított. Ezért a forgatás során egy fájdalmas fűzőt kellett viselnie, hogy kisebbnek tűnjenek a mellei, ráadásul Saul Bass arra is megpróbálta őt rávenni, hogy az étkezését húslevesre és kávéra korlátozza.Szerző: Filmbarbár