The Butterfly Effect
John Patrick Amedori
Eric Stoltz
Jesse James
Ashton Kutcher

A pillangó-hatás elméletének lényege, hogy világunkban térben és időben minden mindennel összefügg – legapróbb cselekedeteink alapjaiban változtat(hat)ják meg a jövőt. Evan Treborn gyerekkorában emlékezetkiesésektől szenvedett, így életének bizonyos momentumai elvesztek. Amikor tudatánál… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2004.06.30.

2023.07.15 Erik Csok

Túlságosan ugrál már az időben!

Hát, amilyen sok embernek tetszett, nekem annyira nem nyerte el tetszésemet ez a film. Az eleje jól kezdődik, misztikus, érdekes, és még lehet követni a cselekményt, de utána egyszerűen nem lehet érteni a filmet. Vagyis hogy elsőre nem érti meg az ember, az már biztos. És szerintem már nagyon-nagyon túlcsavarja az időben ugrálást, olyannyira, hogy a néző helyenként csak néz ki a fejéből, hogy most mi van? És igen, közrejátszott ez is, hogy alig értettem, viszont egy 10 évre biztos le vagyok tudva ezzel a filmmel, de ki tudja, egyszer talán második nézésre már fog tetszeni is.

2016.02.17 indingo

Nagyon-nagyon szeretem ezt a filmet. Érdekes témát feszeget és drámai a vége, hogy jobb ha meg sem ismerik egymást. Készült 2. és 3. rész is , de azt senki se nézze meg, ha kedvez az élete.

Jó film. Nem úgy kell leülni a fotelba, hogy na, akkor életem filmje jön, hanem hogy az adott témában mit mutat. Nem rossz, izgalmas, érdekes, pörgős. A. K. egyik legjobb mozija.

2019.04.05 Berto49

A lepke szárnyának lebbenései

Majdnem 10 évvel ezelőtt láttam először ezt a filmet, akkoriban még sokkal jobbszívű voltam, egy másik filmes oldalon jóra értékeltem. Most bezzeg erősen billeg a rossz és a gyenge között. Az ilyen „időugrálós” filmeket („Forráskód”, „Időhurok”, „Mr. Nobody”, stb.) nem kedvelem, most kivételként a „Különvélemény” jut az eszembe. A gyerekszereplős filmek, különösen, ha szinkronizáltak, sem a kedvemre valók, mert vagy a hallásommal van baj, vagy rosszul választják ki a magyar gyerekhangokat. Mivel már kétszer láttam ezt a filmet, bizton állíthatom, hogy többet az életben nem akarom megnézni, ez természetesen vonatkozik a sokak szerint ótvar folytatásaira is. Nehezen tudom megérteni azokat az értékelőket, akik szerint „Ez minden idők 158. legjobb filmje!” Persze találóan igaz az a mondás, hogy „ízlések és pofonok különböznek”. Tán az idő múlásával az adott személy véleménye is változhat. Egy videómegosztón utólag a film négy befejezését néztem meg, nekem a rendezői változat tetszett a legjobban, de ha ez valósult volna meg, nem lett volna film.

2017.06.06 Szilonka

A témájában a legjobb. Sokan kísérleteztek már hasonló filmek elkészítésében, de ennél kompaktabbat nem lehet készíteni. A sztorija verhetetlen.

Logan Lermannak sötétbarna kontaklencsét kellet viselnie a forgatáson, hogy szemszíne megegyezzen Aston Kutcher szeme színével, ugyanis Lermannak égszínkék szeme van.Szerző: dailyfilmsan

Minden börtönben leforgatott jelenet valódi börtönben, Washington állami börtönében, valódi foglyokkal forgattak.Szerző: dailyfilmsan

A filmnek készült folytatása is Pillangó-hatás 2 címmel, ám ezt nem lehet klasszikus folytatásnak nevezni, hiszen nem a cselekmény folytatódik, illetve nem a történet van továbbgondolva, inkább amolyan remake-je az első résznek, avagy újragondolása. Pár évre rá elkészült a harmadik rész is.Szerző: citizenfour99

A film költségvetése 13 millió dollár volt, és 96 060 858 dollárt termelt világszerte.Szerző: citizenfour99

(2018. 08. 19.)
Istent játszani
A Pillangó-hatás című filmben az a legszebb, hogy bár erős sci-fi körítéssel van tálalva a cselekmény, mégis inkább mondanám az alkotást egy kőkemény drámának, mintsem tudományos fantasztikumnak, melynek legfőbb üzenete, hogy bármennyire is érezzük kilátástalannak a jelenünket, nem tanácsos belepiszkálnunk a múltunkba.... Több