Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Johnny Depp visszatér a vászonra a híres-hírhedt Jack Sparrow szerepében A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja címre hallgató új epizódban. Az elsöprő kalandban a hányatott sorsú Jack kapitányt erősen megcsapja a balszerencse szele, mikor a rettentő Salazar kapitány (Javier Bardem) vezette gyilkos szellemkalózok megszöknek az Ördög Háromszögéből. Egyszerű cél vezérli őket: végezni akarnak minden egyes kalózzal – és Jackre különös gondot fordítanának.
Sparrow egyetlen reménye Poszeidón legendás szigonyában rejlik, ám erre csak úgy bukkanhat rá, ha kényszerű szövetségre lép Carina Smythszel (Kaya Scodelario), a ragyogó elméjű és szépségű csillagásszal, és az ifjú Henryvel (Brenton Thwaites), a Királyi Flotta nyakas tengerészével. A méretében és ápoltságában is szerény hajójának kormányánál Jack kapitány nem csupán sorozatos balszerencséjén kíván fordítani, hanem becses életét is menteni igyekszik eddigi legiszonyatosabb és legfondorlatosabb ellenfelétől. (Forum Hungary)

2017. 05. 27. 19:41

A történet sokkal jobb mint a harmadik vagy a negyedik részben. A poénok is jók benne, érdemes megnézni.

2017. 05. 29. 20:26

Nem sajnálták a készítők a pénzt a filmre és ennek minden centje látszódik az alkotáson. Nagyon látványos és technikailag hibátlan. A történet igazából olyan, mint a korábbi részekben: elátkozott dühős kapitány vadászik Jack Sparrowra. Nekem most hiányzott valami kis plusz a filmből és erőltetettnek éreztem a drámai vonalat, de egyébként egy szórakoztató kis film, ami szerencsére nincs is bő lére eresztve.

2017. 06. 13. 20:26

A Karib-tenger franchise kapcsán kissé szkeptikus vagyok, hiszen erőteljes kényszert érzek vele kapcsolatban. Tudniilik volt egy nagyon jól bevált ötlet: egzotikus környezet, fantasztikus, fülbemászó filmzene, sokak által szeretett kalózós téma, na és végül, (de egyáltalán nem utolsó sorban) a szerethető bugyuta Johnny Depp - a siker már-már garantált volt. S ha már Deppnél tartunk (nem vitatom, hogy a széria előtt is nagyon jó színész volt), de Jack Sparrow szerepével megszületett ez a kissé burleszkes homorú, szánalomraméltó, de a dolgokat mégis mindig a lehető legjobban megúszó figura, aki későbbi szerepeiben is visszaköszönt (lásd: A magányos lovas). Az első rész nálam működött is, aztán a széria szépen lassan hanyatlott részről-részre, hiszen ez a tuti recept, talán mégsem volt annyira tuti, hogy ennyi részen keresztül bírja szuflával. Számomra a harmadik film jelentette a mélypontot, amelyen a négyes kicsit tudott javítani, de ha emlékezetem nem csal, tette ezt úgy, hogy nem volt egyértelműen a 3. rész folytatásának nevezhető, így egy kicsit kakukktojásnak is érzem a franchise történetében. A Salazar bosszújával szerették volna a készítők újra felvenni a fonalat, ami sikerül is, nem is árul zsákbamcskát, hiszen már az első jelenetek képkockáin feltűnik az elátkozott Will Turner, akit fia próbál ilyen-olyan trükökkel megmenteni a teljes megsemmisüléstől. Aztán hirtelen ugrunk egyet az időben és megkapjuk az újgenerációs szerelmes párunkat Kaya Scodelario és Brenton Thwaites személyében (akiket természetesen posztapokaliptikus tini filmekből ismerhetünk), s közben újra feltűnik Jack Sparrow és legénysége, valamint még Barbossa kapitány is, akiből a már megszokott módon SPOILER! (szülő-elveszettnek hitt gyermek találkozása) gyártanak hőst a történet végére. SPOLER! Számomra a Javier Bardem által alakított főgonosz semmivel sem adott többet a szériának, mint az eddigi átokverte, velejéig romlott ellenségek, sőt, olykor egy-egy ponton még szánalmasnak is tűnt a Sparrow megbosszulásáért folytatott ámokfutása. Én egy nagyszerű színésznek tartom Bardent, s kicsit az az érzésem, hogy ezzel a karakterrel nem tudták kiaknázni a benne rejlő lehetőségeket. Ami még Deppet illeti: bármennyire is "zuhanórepülésben" volt mostanában a karrierje, azt azért el kell ismernek, hogy Jack Sparrow figurája még mindig remekül áll neki, s ezáltal az egész franchise-t képes a hátán vinni. Magyarán, ha valaki/valami miatt érdemes a széria ezen részét megnézni, az csak és kizárólag ő. Összefoglalva: talán a Disney-nél is érezték, hogy a franchise előző két része amolyan "mellékvágányra" futott, s ezúttal az első rész hangulatát próbálták újra előhozni a keményvonalas és kevésbé keményvonalas rajongótábor számára. Bár az első résszel továbbra sem ér fel, egyszeri popcornmoziként megállja a helyét. Aztán hogy miként folytatják Jack Sparrow kalandozásait (vajon élnek a stáblista utáni jelenettel az alkotók?) az már megint egy érdekes kérdés. 3,5 csillagot kap (közelít a 4-hez)!

Stephen Graham
Martin Klebba
David Wenham
Martin Klebba
Johnny Depp

Geoff Zanelly, a film zeneszerzője Hans Zimmer tanítványa volt, akit maga a mester ajánlott a posztra.

A film eredeti címe Dead Men Tell No Tales lett volna, amely már korábban a Fekete Gyöngy átkában és a Világ végénben is elhangzik, egyszer a papagáj csőréből.

Henry karakterére Ansel Elgort, Taron Egerton, George Mackay és Sam Keeley voltak esélyesek.

Filmsomnia.hu - A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja
Összességében a Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja az első film legjobb pillanatait idézi meg, kalandos, vicces és végtelenül szórakozató. A nosztalgiázás és múltidézés mellett pedig az esetleges folytatás(ok)-nak is tökéletesen megágyaz.

Értékelés: 70%
Movieaddicts: A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja
Egy bámulatos és szórakoztató nyári kalandfilmet kapunk, ami az első nagy sikerű részre erősen reflektál, de önálló történetként is remekül megállja a helyét, aki most találkozik először a szériával az is remekül fog szórakozni. Remek munkát végeztek az alkotók, mind az akciójelenetekben, és mind a rejtély kidolgozásában. Mindenkinek csak ajánlani tudom! 8,5/10
24.hu - Jack Sparrow most már igazán nyugdíjba vonulhatna
Ha valaki a klasszikus Karib-tenger kalózai élményre vágyik, inkább pörgesse le még egyszer a Gore Verbinski rendezte eredeti trilógiát, és hagyja ezt a darabot. Persze, ez a film is vicces lehet annak, aki most találkozik először Jack Sparrow-val, sőt, egy hangyaköpetnyit jobb is, mint a negyedik rész, az Ismeretlen vizeken, de ez semmit sem változtat azon, hogy egy copy+paste-tel van dolgunk. Értékelés: 5/10.