Piszkos Harry

Dirty Harry
piZZola
Reni Santoni
Clint Eastwood

A film 1971-ben játszódik San Fransiscóban, ahol egy Skorpió (Andrew Robinson) néven ismert ámokfutó szedi áldozatait. A Skorpió embereket gyilkol vagy ejt fogságba, hogy aztán váltságdíjat követeljen. Az ügy Harry Callahan (Clint Eastwood) nyomozóhoz kerül, akit a kollégái csak Piszkos Harrynek… Több

Rendező: Don Siegel
Premier: 1971.12.21.
Több

2023.11.04 Speedy94

A zsaru filmek apja

Ez a film egy alapmű. Clint Eastwood legismertebb filmes karakterével, Piszkos Harryvel, a karizmatikus zsaruval, aki a szabályokat olykor átlépve igazságérzetének megfelelően cselekszik. Talán ő az, akitől datálhatjuk azt a fogalmat, hogy antihős. A film gonosza, Skorpió gyilkos pedig egy elborult őrült alak, aki szintén nagyon nagyot alakít. A film végig izgalmas, pörgős és helyenként brutális. Harry monológja pedig a filmtörténelem egyik legismertebbike lett. Nagyon szeretem ezt a filmet. 10/10.

Az ötösfogat első epizódja ,ahol Harry Callahan nyomozó a Skorpio után nyomoz.Eastwood talán legikonikusabb mozifilmje,na jó persze,csak a westernek után.Tökéletesen komponált mű,tele izgalommal,feszültséggel,és drámai képsorokkal egyaránt,beletéve némi fanyar humort is.Ajánlott,zseniális mozi.

2017.11.20 Deku

Hát sajnos nem volt túl nagy meglepetés amit végül a film okozott nekem. Kételyeim melyek a film elején még voltak a film végére tökéletesen megerősödtek. Ezzel azt mondom, hogy nem ütötte meg a mércét.

2019.02.17 Filmdoki

Az akciófilmek ősapja

A '80-as '90-es évek volt az akciófilmek virágkora. Legyen szó az izomtó duzzadó kemény fiúkról, vagy az eszüket használó hősökről, ez a két évtized számos ikonikus alakot tett le az asztalra. Azonban John McClane, Martin Riggs, Tango és Cash és egy ... Teljes kritika

2017.03.11 NorbiP

Nem véletlen akkora kultfilm, Eastwood badass karaktere tök jó, és élvezetes nézni. Bárkinek tudom ajánlani, aki szereti az ilyesfajta filmeket. Sok sorát idézetként is használják.

1971. április 20-június 8. között zajlott le a forgatás.Szerző: Bogi87

A világon először 1971. deceember 22-én, New York City, New York-ban mutatták be.Szerző: Bogi87

A filmet teljes egészében California, USA területén forgatták le, összesen 25 helyszínen.Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes oldalán 95%-os értékelést kapott 42 kritika alapján.Szerző: Bogi87