Piszkos tánc

Piszkos tánc

Dirty Dancing
R9CK3R

Patrick Swayze

Nyár, szerelem tánc. A hatvanas évek elején Baby (Jennifer Grey), a fiatal lány szüleivel tölti vakációját egy luxus nyaralóhelyen, ahol megismerkedik a sármos tánctanárral, Johnnyval (Patrick Swayze), aki örökre megváltoztatja életét. A két fiatal szerelemre lobban egymás iránt, bár a gazdag… Több

Premier (HU): 1989.07.06. | RTL+ (2022.11.17.) | HBO Max (2022.12.02.)

2023.10.07 R9CK3R

Sokan nem gondolnák rólam, de szeretem a romantikus filmeket is, ha jól vannak megcsinálva! Az újak mind sz*rok, úgy, ahogy vannak, de a régiek mind a mai napig tökéletesek, ez is! Jennifer Grey volt a lehető legjobb választás a női főszerepre, úgy g... Több

2022.10.26 JRD

Egy legendás film, melyet korosztályomból sokunk először kalózkazin nézett végig. Ki ne imádta volna a kis esetlen fiatal lány romantikus történetét. És persze az össze nótát és a táncokat. Még ma is libabőrös leszek, ha meghallom a film egy-egy beté... Több

Pont nemrégen néztem utána,hogy Jennifer Grey milyen szerepeket játszott még el.Hát nagyon keveset,és mind "ZS" kategóriás filmecske.De itt nagyon jól hozza a naívát. Swayze pedig zseniális. Szép film,jó zenékkel,fantasztikus táncjelenetekkel.

2017.09.24 Deku

Nagy csalódást okozott ez a film, talán a legnagyobbat. De pozitív irányban. Először nem jött be és alig akartam megnézni de barátnőmmel rászántuk az időt és jó időtöltésnek bizonyult végtére is.

2015.04.21 rbernadett

Gyermekkorom egyik kedvence. Kétszer is láttuk moziban és természetesen a zenéje meg volt kazettán. :) Ennek ellenére a dalokat a filmből tanultam meg kívülről, ugyanis annyiszor volt szerencsém megnézni még ha csak németül is. Jennifer Grey egyetlen említésre méltó filmje.

Patrick Swayze igazából mindig is utálta a filmben elhíresült mondatát: "Senki sem ültetheti Babyt a sarokba".Szerző: Kazydo

Az eredeti filmben Jennifernek volt egy meztelen jelenete, de a tesztvetítésen a közönségnek nem tetszett a pucérkodás, így azt kivágták a filmből, és meg is semmisítették. Szerző: Kazydo

Patrick Swayze a film során hasleszorítót használt, hogy vékonyabbnak és fiatalabbnak látszódjon. Szerző: Kazydo

A film 5 millió dolláros költségvetéssel készült.Szerző: LionelMessi10

(2016. 03. 06.)
Nem váltotta meg a világot ez az alkotás, de annyira szerethetőre sikeredett, hogy nem tudott elfelejtődni, még ma is kiváló választás első randira, az összetört szíveket is ragyogóan gyógyítja, és egyébként minden ok nélkül is bármikor újrázhatjuk, tuti biztos, hogy nem csalódunk benne! 8/10 Több