A törzs

A törzs

Plemya

Egy siker tinédzser beiratkozik egy speciális iskolába, ahol a 'túlélés' érdekében csatlakozik egy vad társasághoz, mely csak úgy hívja magát, a 'törzs'. A fiú beleszeret a csoport egyik női tagjába, mely olyan események sorozatát indítja el, mely ellentmond a 'törzs' hierarchiájának minden szabályának.

(hp)

Ország: Hollandia, Ukrajna
Premier (HU): 2016.04.21. | Netflix (2023.05.01.)

2016.07.21 paval

Rednkívüli film, de hozzá kell tenni, nem mindenkinek való, ugyanis kell hozzá némi nyitottság. De ha ez megvan, akkor akkorát fog ütni, hogy alig bírsz majd felállni a székből.

2016.04.15 Bady

Na igen, hát nem egy izgalmas alkotás, de az biztos, hogy van egy meglehetősen erős atmoszférája, ami vagy beszippant, vagy nem. Hát sajnos ez nem az én világom, így untam egy kicsit, de a barátnőm teljesen fel volt lelkesedve miatta, szóval tényleg, ízlések és pofonok.

A film összbevétele 215 034 dollár volt (imdb.com).

(2016. 04. 21.)
A kéz beszél - iskola a határon túl
Bentlakásos siketnéma iskola válik egy társadalom keserű modelljévé az elmúlt évek egyik legerősebb elsőfilmjében. A merész húzással csak jelnyelven beszélő szikár, brutális és őszinte film kötelező darab. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. Több

(2016. 05. 10.)
Szabad-e így foglalkoztatni siketnéma színészeket?
Miroslav Slaboshpitsky Cannes-ban is díjazott, siketnéma színészek eljátszotta erőszakjeleneteit elfeledni nem lehet. A törzs lehet bravúros kísérleti film, lehet öncélú erőszakfilm, de az biztos, hogy az elállatiasodásról meggyőző koncepcióval beszél. 8/10 Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 04. 22.)
Myroslav Slaboshpytsky elsőfilmes rendező több szempontból is meghökkentő filmet készített. 85/100 Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 04. 24.)
A vállalása legyen bármilyen merész is, egyáltalán nem volt lehetetlen, de ahhoz, hogy egy igazán színvonalas darab váljon belőle, több kellett volna annál, mint hogy csak fel akarja hívni magára a figyelmet 6,5/10 Több