Pokémon

Pokémon
Videók

2021.07.20 Laca//Ho/rr/oR//

Egy jó kis gyerekkori élmény örök emlékkel

Generációnk ékkövei is lehettek ezek a kis szörnyek minden hétvégén vagy különböző játékokban, abban az időszakban. Konkrétan a rajongói voltunk, főleg az 1. generáció szörnyecskéinek. 1997-ben pedig az első filmet is megkaptuk, és emlékszem, alig vártam, hogy a moziban láthassam, hisz gyerekszemmel ez óriási szó volt akkortájt. Persze felnőttként belegondolva eléggé vontatott volt már maga a sorozat is, de a film sem mutatott sok újat, ha ezt most kéne elemezni, mert csak a két legendás Pokémon volt a főattrakció, de nekem akkor is jó kis emlék marad ez az egész. Őszintén be is vallhatom, hogy Ash halála a film vége felé, és Pikachu jelenete megsirattatta az akkor 7-8 éves lelkemet, valamint jó kis csaták voltak a filmben, amik lendületet adtak a néhol lapos kis történetnek. De igazából a maga módján nagy szó volt ez az 1. film, és jó visszagondolni rá. Imádtam ezt az egész világot, és Game boy-on is nem egyszer kijátszottam a Fire red névre hallgató videojátékot. Sokat nem kell beleképzelni, pusztán élvezni kell, főleg a sorozatban az "ismétlődő" részeket.

2018.12.03 mamiéstöti2

Számomra egy abszúrd mese, soha nem tudott elkápráztatni, most meg a Pokémon vadászat hódít, de én ezt is mindenképp negatív dolognak tartom.

2017.12.29 indingo

Hihetetlen, hogy mennyire meg tudta hülyíteni a gyerekeket. És az akkori gyerekek ma már felnőtt fejjel vadásszák a Pokémonokat. Mindig volt valami rejtély az egész sztoriban, hogy hogyan férnek bele azokba a labdákba.

2017.08.23 Deku

Gyerekkoromban alig vártam a hétvégéket, hogy nézhessen a következő epizódokat. Nagyon aranyos anime még ma is. Tele izgalommal és mókás pillanatokkal. Úgy bizony szavamra.

2019.05.05 Ms. Akárki

Gyerekként imádtuk. Rendkívül akciódús és kalandos ahogy harcolnak egymással és a pokemonokat egymástól akár meg is szerzik. Némelyik lény imádnivalóan cuki. Ez volt akkoriban az egyetlen hasonló kaliberű sorozat így sokan rajongtunk érte a 90-es években.

2016.08.06 babsy88

Nagyon jó mese, egy kitalált világról, ahol különös kis állatokat kell egy pokélabdába fogni, hogy egymás ellen versenyeztessék őket. Minden állatkának különböző képessége van. Izgalmas kalandok várják a mese főhősét.

2018.04.22 TomÁcs

Kezdetben kedveltem ezt a mesét, de egy idő után sok lett. Ezek a kimondhatatlan nevű és behatárolhatatlan fajú állatok. A sok harc meg torna egy idő után unalmas.

2016.05.17 VvV

Gyerekként szerettem, de mai szemmel nézhetetlen és idegesítő. :)

2018.07.23 Norbi

Vigyázat komoly függőséget okozhat. A mára már kifejlesztett játékban el lehet kapni őket, amibe páran már bele is haltak. Amúgy a mese aranyos, magával ragadó de a gyerekekre azért vigyáznék..:D

2017.07.25 Lonka

Hihetetlen milyen őrültet váltott ki a gyerekekből anno. A gyűjthető fémtallérok stb. Annyira nekem nem jött be. Néztem, de ha kimaradt 1-2 rész nem esetem kétségbe.

2019.03.29 Timcsi

Igazi kultusz mese lett belőle. Mozi film készül az egyik szereplőről, applikáció, mi kell még?

2019.01.07 szabomarc

A legjobb gyerekeknek készült sorozat szerintem, legalábbis a fiúkat biztos leköti. Újranéztem felnőtt fejjel is pár részt, nyilván gagyibban hat, de nagyon jó szerintem.

2016.06.24 portal91

Gyerekkorom nagy kedvence,mindenki gyűjtögette a kártyákat és a tazókat, majd jött a yugioh. Nagyon jó kis rajzfilmsorozat volt, még ez is normálisabb, mint a maiak.

Nagyon szeretem a Pokemon mesét, bár a második évaddal nem vagyok megelégedve, az első nagyon jó csak túlzás, nagyon ez a sok rakétacsapatos jelenet, akik a lelkük mélyén talán nem is olyan mélyen elég pozitív karakterek.