Kopogó szellem 2.

Kopogó szellem 2.

Poltergeist II: The Other Side

A Freeling család a szörnyű megpróbáltatások után új házba költözik mit sem sejtve arról, hogy kislányuk képességei új veszélyt hoznak a házra. Ezúttal azonban nem egyedül kell szembenézniük a borzalmakkal, ugyanis segítségükre van egy indián varázsló és egy médium is.… Több

Premier: 1986.05.23.
Oliver Robins
Oliver Robins
Zelda Rubinstein
Zelda Rubinstein

2022.03.17 Lóri Ádámcsik

Nagyon átlagos

Nem tudta megugrani az első rész sikerét a folytatás. Alulmaradt a várakozásoknak. A történet nem tűnik egységesnek számomra, összevissza csapong.

2020.09.04 Kóborló

Folytatódó megpróbáltatások

1982-ben Steven Spielberg megálmodta, Tobe Hooper (1943–2017) pedig megrendezte az akkori év legmagasabb bevételeit hozó horrorfilmjét, a Poltergeistot. Arról, hogy mennyire volt eme produkció horror, kissé megoszlanak a vélemények, hisz 1982-ben oly... Teljes kritika

2019.04.28 Anti007

Küzdünk tovább a Freeling családdal...

Az első részhez képest ez picit gyengébb... viszont nem rossz. Mostani szemmel egy-két jelenet itt is "gagyinak" tűnik, (leginkább amikor Steven szájából kijön a gonosz), de hát akkor még nem volt sajnos olyan technika, mint most, így az elnézhető. A sztori nem rossz, a Freeling család most is nagyon szerethető, azt gondolom, mindegyik karaktert a legmegfelelőbb színész alakítja. A felbukkanó gonosz is kiváló választás (elég ijesztő ürge, minden maszk nélkül). A szinkron is szuper, ahogy az első résznél, Carol Annt és az indiánt leszámítva. Részemről úgy gondolom, nem olyan rossz folytatás.

2017.09.26 koba1996

Méltánytalanul ledegradált film, noha elődjéhez, az első részhez nem tudott felnőni, de folytatásként talán nem is ez a célja minden esetben egy műnek. Én éreztem rajta, hogy más szögből engedett betekintést a paranormális jelenségek világába, és ezt... Több

A film költségvetése 11 millió dollár volt. Világszerte közel 41 millió dolláros bevételt termelt, viszont ez jóval elmaradt az első rész 123 millió dolláros sikeréhez képest.Szerző: Kóborló

Kane tiszteletes szerepére felkérték F. Murray Abrahamot is, de ő végül elutasította a szerepet.Szerző: Kóborló

A film egyes jeleneteit 3D-ben szerették volna elkészíteni, de ezt az ötletet végül a készítők elvetették.Szerző: Kóborló

A filmbéli Carol Anne szobájában egy E.T. - A földönkívüli és egy Poltergeist moziplakát látható.Szerző: Kóborló

(2020. 10. 14.)
A Poltergeist második része összességében egy tisztességes folytatás, ami persze cselekményében, tartalmában és időtállóságában lényegesen elmarad elődjéhez képest. Több