Pontypool
Lisa Houle
Lisa Houle
Stephen McHattie
Stephen McHattie

Pontypool egy álmos kis kanadai város, ahol soha semmi rendkívüli nem történik. Egy hideg napon azonban a békés emberek megvadulnak és egymásra támadnak. A katonaság lezárja a várost, az egykor nagymenő rádiós, Grant Mazzy pedig élőben számol be a helyzetről, az elbarikádozott… Több

Ország: Kanada
Premier (HU): 2009.11.12.

2023.03.07 Kóborló

Egy nem mindenkinek ajánlott film

Pontypool. Emlékszem, annak idején, amikor először láttam ezt a filmet, kétszer is elolvastam a dvd hátoldalán található tartalomleírást, mert hát az a cím, amit a magyarországi forgalmazó még hozzáadott (A zombik városa), finoman szólva sem igazán á... Teljes kritika

2022.01.07 istvan389236

8/10

Érdemes megnézni, de itt a horror tényleg csak a csomagolás, rémüldözni nem fogsz. Inkább filozófia, a szavak és a dolgok. :))

2018.09.30 thejoker Nézhetetlen

Nagyon rossz film,legalább egy átlagos zombis filmre számítottam..de e se nem ijesztő, sem a történet nem jó, vagyis inkább katasztrófa a színészeket meg inkább hagyjuk..majdnem elaludtam semmi sem történik benne csak a rádióba dumálnak 1 órán keres... Több

2021.09.02 elekm90

Nem találom a szavakat...

...erre a meglehetősen egyedi horrorra. Eléggé "meta" a film, van egy üzenete, díjazom az eredetiségét. Sajnos az első fele ettől függetlenül rém unalmas, onnan kezd érdekessé válni, hogy kiderül, mi is történik Pontypool városában. Mindent egybevetve így is csak alulról súrolja a 3 csillagot, nem nézném újra.

2019.02.03 ifjJanóGyörgy

Elmebomba!

Nem hívnám zombifilmnek, vagy talán mégis. Nem tudom. Hosszú ideje tervbe volt véve nálam ez a film, és most megnéztem, és az is biztos, hogy nem utoljára. Minden perce lekötött. A bizonytalansága és mindaz, hogy nem rohan sehova. Rendhagyóan idióta, magyarázatot adtak a történtekre, de tetszett a rejtett mondanivalója, mármint ha annak szánták.

A film összbevétele 3 478 dollár volt (imdb.com).

A stáblista után van még egy extra jelenet.Szerző: Kóborló

A filmet a 2008-as torontói nemzetközi filmfesztiválon mutatták be elsőképp, 2008. szeptember 6-án. Idehaza mozis bemutatása nem volt, hanem egyből dvd-re adták ki 2009. november 12-én.Szerző: Kóborló

A filmnek szinte mindenhol egy 93 perces változatát mutatták be, ez alól egyedül Kanada képezett kivételt, ott ugyanis egy 95 perces változata került bemutatásra.Szerző: Kóborló

A filmbéli Laurel-Annt alakító Georgina Reilly színésznőnek ez volt az első egész estés filmszerepe.Szerző: Kóborló

Értékelés: 8.5/10
(2021. 05. 13.)
A Pontypool nem egy egyszerű és szokványos horrorfilm, és nem is való mindenkinek, ezt kár is tagadni. Sajátos témája és egyéni hatásmechanizmusai miatt mindig is csak egy bizonyos nézőközönség számára lesz maximálisan befogadható, de épp emiatt is érdemes adnia neki mindenkinek egy esélyt. Több