Porsche-tolvajok

Porsche-tolvajok

No Man's Land

Az újonc zsarut "fedett" munkára irányítja főnöke. Jó oka van rá, a srácot senki sem ismeri az alvilágból és lévén az autók, különösképpen a Porschék szerelmese, feltehetően jól elboldogul majd a gazdag, gyanús ügyekkel, többek közt autólopásokkal foglalatoskodó autókereskedő környezetében. A fiú beépített elődjét, ugyanis, megölték. Az ifjú rendőr sikeresen bebizonyítja új fönökének, ért az autószereléshez és a Los Angelest ölelő dombokon ügyesen veszi a hajtűkanyarokat. Gyorsan a főnök közelébe férkőzik és barátság alakul ki közöttük. A munkássorból származó fiút elkápráztatja a számára ismeretlen gazdagság, a discók, zártkörű klubok csillogása, elbűvöli a főnök húgának szépsége. Hamarosan a bűnözés és a jog birodalmát elválasztó senki földjén találja magát.

Rendező: Peter Werner
Író: Dick Wolf
Premier (HU): 1990.09.06.

2022.03.21 uniterra

A Mafab szerint Brad Pitt a főhős, hisz első helyen van megemlítve - elmegy a háttérben 1 másodpercre! Sheen mellett az Al Shannon pedig meg sincs említve - minek is, hisz végigjátssza a filmet. Ennyit a Mafab ízlésficamáról. Nem mondhatnám, hogy le... Több

2019.04.21 Yosihiro

Porsche

Itt sincs még vélemény írva, csodálkozom... Remek 90-es évekbeli film, így is jellemezhetném. Megint valami olyat tettek le az asztalra, ami nálam etalon. Ez a film az autós akciófilmek között számít úttörőnek. Remekül sikerült . A történet maga is nagyon jó. Vannak benne remek autók, akciójelenetek, izgalom, szerelem és egy csipetnyi erotika is. A szereplők közül Charlie S.-t emelném ki, aki a film gerincét adja. Remek színészi teljesítménnyel formálja meg karakterét. Ezzel a jellemvonással olyan fő hangulatot ad a filmnek, amit igazi akciófilmnek mondhatunk. D.B. Sweeney pedig egy új karaktert teremtett, a beépített autószerelős ügynököt. Ennek kapcsán jut eszembe a Halálos Iramban sorozat is, ami talán kicsit hasonlít erre a filmre, nem is kicsit... A kamera képi beállítások területén is ebben a filmben láthatunk újdonságokat, ami a látványt nagyban növeli. A hang, én úgy éreztem, kicsit lehetne jobb, és az effekteken is van mit csiszolni. A történetre visszatérve izgalmas, hiszen vannak benne olyan csavarok, melyek izgalmassá teszik a filmet. A végkifejlet számomra evidensnek tűnt, csupán egy folytatást reméltem volna még. Benji és Ann kapcsolata nem lett úgy lezárva, ahogy kell, de mindezektől eltekintve remek film lett. Összességében egy klasszikust kapunk, ami méltó az 5 csillagra. Csak ajánlati tudom mindenki számára. Aki szereti az akció és autós filmeket, nem fog csalódni. Üdv, Yosi

Amikor az utolsó jelenetben a bevásárlóközpontban Ted találkozik Billel, Benjinek hívja őt, az igazi nevén. Ezt igazából Ted nem is tudhatná, hiszen, amikor elhagyja a házat, Ann is csak annyit mond, hogy Bill zsaru.Szerző: Yosihiro

Charlie S. a forgatás alatt megsérült egy robbanástól. Össze kellett varrni az arcát és négy hétig süket maradt.Szerző: Yosihiro

A filmet Kaliforniában forgatták 1986 decemberében.Szerző: dulkap

Brad Pitt első mozifilmes szerepe - egy pincért alakít.Szerző: dulkap