Egy kezdő hóhér első ügye

Ország: Csehszlovákia
Premier: 1970.08.03.

2019.02.24 Yosihiro

Kezdö

Huu egy iagzán szürreális ez a film se vége se hossza se értelme. Ugazi Csehszlovák szocialista film. Igazából nem értettem a filmet csak momentumok adódtak ami filmre emlékeztet. Igazából a müfaját tekitve talán dráma, talán elbeszélés és mese keveréke. Ha jobban megnézzükk akkor van benne politikai szemléltetés is de valahogy a film mondanivalója nem jön át. Kavarog az egész film a föhös hol emlékeivel harcol hol meg egy mesevilágban próbál helytállni ahol abszurd dolgok történnek. Ez a film semiképp nem gyermekeknek ajánlott ez biztos még akkor sem ha a föhös Guliver :) Pozitivumot nehéz találni a filmben de a történet egyes részei ami számomra mese az igen jó a Laputa a lebegö város az tetszett. Összeségében egy gyenge 1 csillagot adpk a filmre. Érzem a filmen a feszültséget a drámát de nincs befejezve igazából semmi értelme. Az egyre eröszakosabb megnyilvánulások és "politikai" elemek pedig még unszipatikussá teszik a filmet. A legrosszab az amikor senki nem szól semmit csak a föhös. Ajánlani nem tudom ezt a filmet csak egy megnézésre aztán mindenki vonja le maga után a következtetést hogy hová is teszi mert ez nem volt jó . Üdv Yosi