Project X - A buli elszabadul

Project X - A buli elszabadul

Project X

Nem először fordul elő, hogy három gimnazista úgy dönt, megszervezik az évszázad buliját. De valószínűleg ez az első alkalom, hogy sikerül is nekik. Az őrületes parti egyre vadabbá válik, senki nem menekülhet előle, mindenkit beszippant a fergeteges zene és a hatalmas… Több

Rendező: Nima Nourizadeh
Forgatókönyvíró: Matt Drake, Michael Bacall
Premier (HU): 2012.03.15.

2024.04.02 Ahoj poplacsek

5/10 – de csak mert szerintem nem film

Szuper vicces menet volt, és közben időnként sokkoló is volt nézni, úgyhogy erre mondják azt filmek esetében, hogy hű, de meg volt csinálva. Viszont ez műfajilag nem film, hanem egy jó hosszúra nyúlt TikTok videó vagy valami ilyesmi. Én is ilyen minőségű felvételeket csináltam, amikor újdonság volt a videókamera és ifjonc hülye gyerek voltam. A tizen-huszonévesek számára ez szerintem egyfajta bulivígjáték, a tinédzserkorú gyerekekkel rendelkező szülőknek horror, az időseknek pedig egy újabb lehetőség a megbotránkozásra és a rettenetes új generáció feletti sopánkodásra. A mi gyerekeink szerencsére már kirepültek, annak idején szülőként hárítottam pár házibuli próbálkozást, azt hiszem, igazam volt :)). Az életem úgy hozta, hogy voltam amerikai buliban 1-2x, azok csak annyira csúsztak ki a kontroll alól, mint itt a film közepéig tartó rész, azaz azok még konszolidáltnak voltak nevezhetőek. Ennek ellenére meg tudom erősíteni, hogy ez a szélsőséges buli hozzáállás szerves része az amerikai kultúrának. Az a szülő, aki ott megengedi, hogy a gyereke bulit tartson, az nagyon bátor vagy hülye, vagy mindkettő. Menjenek, béreljenek ki egy lerúgott kocsmát vagy bezárt lovastanyát, aztán nyomják orrvérzésig, nálunk ez volt a formula, tudom ajánlani másoknak is, akik nem akarnak így járni, mint a filmben. :)

2019.08.26 indingo

Én amúgy sem vagyok egy nagy buliba járós, talán pont ezért, de sok élvezhető jelenet, beszólás nem volt a filmben, helyenként elég közönséges is.

2016.06.22 Thibo84

Nehéz és vontatott indulás után, ahogy a buli elindul, úgy a film is egyre inkább felpörög.

2017.11.20 Deku

Ez az amit én igazán szórakoztató filmnek és minőségi alkotásnak tudok hívni. Elmondhatom, hogy ez a film minden szempontból tökéletes hozott, hatalmas volt a zenei világa, a karaktereket nagyon szépen hozták a színészek.

2021.07.01 dailyfilmsan

Egy buli, ami fesztivállá nőtte ki magát. Igazából erről szól a film. Nagyon jó zenék, nagyon jó vágóképek és buli meg buli meg buli. Szinte sóvárogva lehet nézni a filmet és azt kívánjuk bárcsak ott lehetnénk mi is. Persze csak addig míg el nem szabadul a pokol, utána már semmi sem annyira mókás és szórakoztató.

Hogy hihető baráti kötelék alakuljon ki a főszereplők között, Thomas Mannt, Oliver Coopert és Jonathan Daniel Brownt a forgatás előtt több csapatépítőre is elküldték a készítők, többek közt Disneylandbe is. Szerző: dailyfilmsan

Ezt a filmet töltötték le legtöbbször az illegális kalóz oldalakról 2012-ben (több mint 8 millió letöltés).Szerző: kázsé

A filmet öt hét alatt forgatták le.Szerző: kázsé

A film számos felvétele mobiltelefonnal és egyéb mobileszközzel készült. Végül több mint 10 órányi anyag jött össze a folyamatos forgatásnak köszönhetően.Szerző: kázsé

Ez így nem OK
2020