Puskas: The Legend of the Magical Magyar

Puskas: The Legend of the Magical Magyar

Puskás Hungary
Niki19

Puskás sztorija önmagában hollywoodi történet: a városszéli nyomortanyáról indulva, a szomszéd kisfiúval együtt a világ tetejére jutva, a polgári kispesti belvárosból menyasszonyt találva őrjöngve rajongott világsztár lesz, aki táviratok százait kapja minden szállodában, ahol csak pár éjszakára megszáll bárhol a világon... Olyan világsztár, aki egész életében - politikától, háborútól, társadalmi konvencióktól függetlenül - mindig csak azt csinálja, amit szeret, s amit a legjobban tud a világon: focizik.

Rendező: Almási Tamás
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2009.11.11.

2017.04.04 dulkap

Nagyon szépen és őszintén felépített dokumentumfilm az egyik legismertebb magyar emberről. Talán egy hangyányit hosszabb a kelleténél, de nagyon talán nem is lehetett lerövidíteni, hiszen még így is sok minden kimaradt Öcsi bácsi életéből. Méltó emléke a Száguldó Őrnagynak, aki sportemberként megelőzte a saját korát.

2017.02.25 Péter

Nagyon igényesen összerakott, érdekfeszítő dokumentumfilm Puskás Öcsiről, melyet még én is élvezettel néztem végig, pedig férfi létemre nem vagyok oda a fociért.

2015.02.10 RobThe10

Tetszett ez a Dokumentum film! Puskást tartom a legnagyobb magyar Focistának, és ez mellett remek ember is volt! Nekem ő példaképem..

2015.03.05 gergokerekes10

Nagyon jó film volt, méltó Puskás nagyságához! A végét még meg is könnyeztem. Tényleg nagyszerű, csak ajánlani tudom! :)

2015.12.28 Niki19

Azon kívül, hogy Puskást bemutatja, megjelenik a régi foci is. Ami egy kis nosztalgikus élményt nyújt számunkra. Csak ajánlani tudom mindenkinek, fiúnak s lánynak egyaránt.

A filmben szerették volna szerepeltetni a két híres foci legendát Pelét és Maradonát. Míg előbbi azonnal és ingyen ajánlkozott, addig utóbbi nem is reagált a megkeresésre. (Ügynökei később 50000 eurós ajánlatot tettek.)Szerző: harnas1207

A film forgatásának kezdetekor még élt Puskás Ferenc és a készítők szerették volna őt is bevonni, de egészségi állapota miatt már nem lehetett.Szerző: harnas1207